Jauno mediju māksla

1informacija_hover 2programma jmm

arnolds 4spekke 5gimnazijas_raksti

 

 

Konferences apmeklētājiem un jebkuram interesentam, kam saistoša ir jauno mediju māksla, vēl līdz decembrim Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas telpās tiek piedāvāta izstāde.

 

Izstāde RETROSPEKTROPIJA sniedz ieskatu parādībās, mītos, pieņēmumos un pārsteidzošos cilvēka iztēles un emociju pagriezienos, ko rada dažādu tehnoloģiju radītās jaunās komunikatīvās telpas, apkopojot Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studiju absolventu darbus, kas pieder Liepājas jauno mediju mākslinieku kopienai – attālināti vienotai.

 

Izstādes dalībnieki savos darbos konstruē multisensoras uztveres rotaļas un atskatās uz pagātnes ierakstiem, tver un skatītājam atklāj tajos radušos mītus un valdzinošos fantasmagoriskos tēlus, liekot pievērst uzmanību tam, ka un kā šie esošā ieraksti – jo sevišķi mūsdienās aktuālās mašīnmācīšanās īpatnību dēļ – formē mūsu identitāti un nākotni gan vietējā, gan globālā, gan individuālā un kopienas mērogā.

 

Kopš 2007. gada, kad studijas Jauno mediju mākslā Liepājā uzsāka 1. kurss, ir pagājuši 15 gadi, un jauno mediju mākslinieku kopiena ir izaugusi visnotaļ liela, un tikpat plašs ir arī to tehniskās specializācijas un tematisko interešu loks – no video līdz skaņas mākslai un eksperimentiem paplašinātajā un virtuālajā realitātē, kā arī ilgtspējīgām lēno mediju instalācijām, izaicinot gan skatītāju uztveres mehānismu, gan tehnoloģiju veiktspēju.

 

 

1

Līga Vēliņa "Materialitātes"

 

Izstādi organizē Liepājas Universitātes Mākslas Pētījumu laboratoriju MPLab sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education.

 

IZSTĀDĒ SKATĀMO DARBU APRAKSTI ŠEIT