Skolas nosaukumi

 

 

Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas ēka celta 1912. gadā, un pēc skolas ēkas projekta autora Ludviga Melvila ieceres uz fasādes bija nosaukums Женская гимназия (Meiteņu ģimnāzija). Mūsu skola kopš 1919. gada piedzīvojusi 8 nosaukumu maiņas, kļūstot gan par reālģimnāziju, Liepājas Valsts vidusskolu, Liepājas Valsts ģimnāziju, Liepājas 1. vidusskolu:

 

  • 1919. gadā - Liepājas reālģimnāzija
  • 1921./1922. mācību gads – Liepājas Valsts vidusskola
  • 1929./1930. mācību gads – Liepājas Valsts ģimnāzija
  • 1940./1941. mācību gads – Liepājas 1. vidusskola
  • 1941./1942. mācību gads – Liepājas 1. ģimnāzija
  • 1945./1946. mācību gads – Liepājas 1. vidusskola
  • 2006./2007. mācību gads – Liepājas 1. ģimnāzija
  • Kopš 2009. mācību gada – Liepājas Valsts 1.ģimnāzija

Avots: www.lvg.lv

 

Kā redzams, numerāciju skola ieguvusi, sākoties 1940./1941. mācību gadam. Daudzo nosaukumu maiņu izraisījuši dažādi vēsturiski notikumi. Mūsdienās, izpildot valsts noteiktos nosacījumus, esam ieguvuši Valsts ģimnāzijas statusu. Nosaukums Liepājas Valsts 1. ģimnāzija uzliek mums daudz pienākumu: augsta mācību kvalitāte, augsti un stabili sasniegumi mācībās, labvēlīga un sakopta skolas vide.


Laikā, kad mūsu skola atgūst savu skaistumu, ir jādomā par fasādes noformējumu. Kas gan var būt labāks par skolas uzrakstu, kas rotā fasādi? Mūsu skolas fasādi pēc Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas renovācijas projekta autores Ilzes Mekšas ieceres rotās saīsinātais skolas nosaukums Liepājas ģimnāzija. Kādēļ tā? Visiem zināms mācību iestādes oficiālais nosaukums, kas tāds arī būs uz plāksnes pie ieejas durvīm, kā arī dokumentos. Nosaukumu lietošanas praksē nav nekas neparasts, ja līdzās oficiālajam nosaukumam tiek lietots saīsinātais nosaukums. Tā, piemēram, ir ar mūsu valsts nosaukumu, kas oficiāli skan Latvijas Republika, bet, saīsinot to, lietojam Latvija. Līdzīga pieeja arī būtu vērojama fasādes uzrakstā Liepājas ģimnāzija, kam ir fasādes rotājuma elementa raksturs, nevis oficiālais mācību iestādes nosaukums. Šāds saīsinātais nosaukums atklātu skolas būtību, nemaldinot sabiedrību.

Interneta resurss: www.liepu.lv