2021./2022. mācību gads

RADOŠĀ PROCESA PIEREDZE

Mācību priekšmeta “Kultūra un māksla I (teātra māksla)” temata “Radošā procesa pieredze” ietvaros skolēni, realizējot visus radošā procesa soļus no iedvesmas līdz izvērtējumam, radīja audiolugu “Meklējot sievieti!”

 

Lugas sižeta pamatā Annas Rancānes traģikomisks viencēliens.

 

Sākotnējā ideja bija iestudēt lugu tradicionālā veidā. Neparedzētu apstākļu dēļ lugas tradicionālais iestudējums ieilga, un nācās meklēt kompromisu. Tā tapa ideja par audio izrādi. Process bija laikietilpīgs, prasīja daudz pacietības un tolerances.

 

Skolēnu radošais darbs izmantojams kā resurss arī citos mācību priekšmetos, kā literatūrā, latviešu valodā u.c

 

 

SKOLĒNU ATSAUKSMES

  • Mūsu audio izrādē biju apsargs Ilgonis. Sākumā biju nedaudz apjucis par savu lomu, jo nezināju, kādam man jābūt un kā iejusties lomā. Šķita, ka mans raksturs absolūti neatbilst izvēlētajai lomai. Pēc tam gan lomā iejutos labāk. Bija ļoti interesanti censties izprast apsarga lomu izrādē. Aizdomājos par to, kas Ilgonis ir priekš citiem tēliem, līdz ar to, kādam man jābūt un kā jāsarunājas ar citiem varoņiem. Beigās sapratu, ka apsargs ir ļoti interesants un grūti saprotams tēls. Man šķiet, ka apsarga tēls stāsta laikā attīstījās, un kaut kādā veidā es attīstījos līdz ar viņu. Bija ļoti interesanti censties attēlot Ilgoni, kurš, manuprāt, pēc rakstura īpašībām ir pavisam savādāks nekā es. Jāatzīst gan, ka no Ilgoņa un stāsta kopumā varu mācīties par cilvēkiem, to atšķirībām, kā komunicēt ar savādākiem cilvēkiem. Manuprāt, beigās viss lieliski izdevās. Paldies par superīgo iespēju piedalīties šajā izrādē. Tas deva lielu pieredzi un noteikti arī pozitīvas emocijas. Ar patiesi lielu nepacietību gaidu audio izrādes gala rezultātu.
  • Man ļoti patika viss process. Sapratu, ka māku mainīt balsi, pati to nemanot.
  • Šis projekts man pieradīja, ka spēju būt atbildīga un izvirzīt iniciatīvu, spēju saplānot laiku. Iemācījos apstrādāt audio ierakstus un sastrādāties komandā.

 

 

ATBALSTS

Mācību priekšmeta “Kultūra un māksla I (teātra māksla)” skolotāja –  Vintra Braša

Ieraksta tehniskā procesa nodrošinātājs – Mārcis Grīnbarts

 

1

 

Radošā grupa:
Santa Zauka, Helēna Raģe, Ilze Tapiņa, Viljams Ādolfs Krafts, Patrīcija Keita Jakovļeva, Lina Panteļejeva,  Madara Derkēvica, Kate Rutkovska, Jorens Daugulis, Emīlija Ozola, Francis Andersons, un Kārlis Tauriņš, skolotāja Vintra Braša

 

 

 

AUDIOLUGAS IERAKSTS

 

Saturs bloķēts, jo nav apstiprinātas nepieciešamās sīkdatnes. Sīkāk saturu skatīt šeit (saite uz ārēju resursu). Sīkdatņu iestatījumi.