2022./2023. mācību gads

1.semestris

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā 2022./2023.m.g. 1.semestrī dibināti pieci skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), sestais SMU ir dibināšanas procesā.

 

Nodibinātie:

 • SMU “ADVP” (Eduards Ļaudāms, Toms Tučins, Lauris Pētersons, Rihards Novads) –  nodarbojas ar animāciju izveidi, dizainu, video montēšanu, bilžu rediģēšanu. Veido reklāmas, apģērbu, piekariņus, telefonu vāciņus un citu.
 • SMU “Dart” (Dilāra Abarta un Marta Cīrule) – izgatavo kartītes, kuras veidotas no mājās pārstrādāta papīra, piemērotas dažādiem dzīves notikumiem, svinībām. Kartīšu dizains ir pašu rokām veidots.
 • SMU “Z L Design” (Zane Kemte un Luīze Dimza) ražo īpaša dizaina sveces un mini rotaļlietas.
 • SMU “Pirtnesis” (Aļiks Jakovļevs sadarbībā ar Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolēniem) –  piedāvā paštaisītu pirti, kura sastāv no kupolveida, koka dēļu karkasa. Pirts krāsns no paštaisīta rāmja un pašsagādātiem akmeņiem, pāri kupolam pārklājama tents.
 • SMU “REUND” (Aleksa Balande sadarbībā ar PICK “Liepājas Valsts tehnikums” skolnieci) – izgatavo krūzīšu paliktnīšus no pārstrādātiem kafijas biezumiem un paliktnīšus ar kafijas pupiņām, lai izbaudītu kopīgus mirkļus, relaksējoties pie tases kafijas, tējas vai kā cita.

 

 

Skolēnu mācību uzņēmuma tirdziņā CITS BAZĀRS Liepājā ļoti veiksmīgi piedalījās arī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumi:

 • SMU “ADVP” ieguva nomināciju “Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums”, kā arī tirdziņa laikā piesaistīja vairākus klientus, kuri vēlas sadarboties ar viņiem.
 • SMU “Dart” ieguva nomināciju “Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums”.
 • SMU “REUND” ieguva simpātiju balvu.
 • SMU “Pirtnesis” ieguva simpātiju balvu un nomināciju “Produkts gatavs starptautiskam biznesam”.
 • SMU “Z L Design” veiksmīgi prezentēja un pārdeva savus produktus: īpaša dizaina sveces un mini rotaļlietas.

 

 

2023-04-11 12_05_34-lvg.lv_ 2022._2023. macibu gads - Cent Browser

 

 

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas SMU izturēja atlasi un piedalījās arī CITS BAZĀRS Rīgā, kur bija 270 labākie skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas. SMU sasniegumi:

 • SMU “Dart” komanda tika nominēta kā viena no labākajām pārdošanas komandām.
 • SMU “REUND” ieguva Facebook konkursa specbalvu.

 

67

 

Apskatīt un iegādāties SMU produktus var SMU katalogā: https://jalatvia.lv/katalogs

 

 

12.klases skolniece Sofja Lomaņņikova veiksmīgi izturēja Līderu programmas 1.atlases kārtu un tagad gatavojas 2.atlases kārtai, Līderu programmas nometnei, kur strādās un pilnveidos savu projekta ideju.

 

12.klases skolēni Sofja Lomaņņikova, Marats Kristiāns Anžans un Niks Janeks Kreitāls piedalījās #TechTrack nodarbībās, izturēja atlasi un izcīnīja vietu #TechTrack programmā, kur attīstīs savu biznesa ideju: ādas kopšanas kosmētikas apvienojums ar tehnoloģijām – kolagēna sejas mitrinošas maskas veidošanas ierīce ar speciālo pulveri, šādas maskas ir dabai draudzīgākas nekā parastās maskas.

 

 

 

2.semestris

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā 2022./2023.m.g. 2.semestrī darbojas seši skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). 

 • SMU “TechCo” (Sofja Lomaņņikova, Marats Kristiāns Anžans, Niks Janeks Kreitāls) – produkts, kurā ādas kopšanas kosmētika apvienojas ar tehnoloģijām
 • SMU “ADVP” (Eduards Ļaudāms, Toms Tučins, Lauris Pētersons, Rihards Novads) –  nodarbojas ar animāciju izveidi, dizainu, video montēšanu, bilžu rediģēšanu. Veido reklāmas, apģērbu, piekariņus, telefonu vāciņus un citu.
 • SMU “Dart” (Dilāra Abarta un Marta Cīrule) – izgatavo kartītes, kuras veidotas no mājās pārstrādāta papīra, piemērotas dažādiem dzīves notikumiem, svinībām. Kartīšu dizains ir pašu rokām veidots.
 • SMU “Z L Design” (Zane Kemte un Luīze Dimza) ražo īpaša dizaina sveces un mini rotaļlietas.
 • SMU “Pirtnesis” (Aļiks Jakovļevs sadarbībā ar Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolēniem) –  piedāvā paštaisītu pirti, kura sastāv no kupolveida, koka dēļu karkasa. Pirts krāsns no paštaisīta rāmja un pašsagādātiem akmeņiem, pāri kupolam pārklājama tents.
 • SMU “REUND” (Aleksa Balande sadarbībā ar PICK “Liepājas Valsts tehnikums” skolnieci) – izgatavo krūzīšu paliktnīšus no pārstrādātiem kafijas biezumiem un paliktnīšus ar kafijas pupiņām, lai izbaudītu kopīgus mirkļus, relaksējoties pie tases kafijas, tējas vai kā cita.

 

Apskatīt un iegādāties SMU produktus var SMU katalogā: https://jalatvia.lv/katalogs

 

4. martā tirdzniecības centrā “Domina Shopping” notika “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras rīkotais skolēnu mācību uzņēmumu pasākums CITS BAZĀRS Rīgā, kur piedalījās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas.

Pasākumā piedalījās arī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni. Divi mācību uzņēmumi tika nominēti:

 • SMU “TechCo” (ādas kopšanas kosmētikas apvienojums ar tehnoloģijām) nominēts divās nominācijās:
  • Uz zināšanām balstīts SMU produkts / pakalpojums
  • SMU biznesa potenciāls
 • SMU “REUND” (krūzīšu paliktnīši no pārstrādātiem kafijas biezumiem) nominēts divās nominācijās:
  • Tehnoloģiskās inovācijas produkts / pakalpojums
  • Sociālo mediju komunikācija

Paldies katram mācību uzņēmumam par veiksmīgu dalību pasākumā CITS BAZĀRS: SMU “TechCo”, SMU “REUND”, SMU “Dart” un SMU “Pirtnesis”!

 

SMU “REUND” piedalījās arī citu pilsētu CITS BAZĀRS pasākumos: Saldū un Kuldīgā. Abos pasākumos iegūtas balvas.

 • Saldū iegūta nominācija “Labākais stends” un Swedbank simpātiju balva
 • Kuldīgā iegūta nominācija “Labākā SMU pārdošanas komanda”

 

SMU “REUND” izturēja atlasi un piedalās uzņēmējdarbības konkursā “Start Strong 3+3”. Konkursu organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā un karjeras skolu "Start Strong". Konkurss organizēts 3 meistarklašu veidā, lai SMU spētu iegūt jaunas zināšanas un prasmes, pilnveidot komunikācijas prasmes un sadarbību komandā.

 

SMU “TechCo” turpina piedalīties #TechTrack programmas meistarklasēs, papildinot savas zināšanas un pilnveidojot produktu.

 

Apsveicam visus ar panākumiem un lepojamies!

 

1 2

3 4

Pavasara SMU tirdziņš CITS BAZĀRS Rīgā

 

 

 

1.aprīlī notika pavasara SMU tirdziņš CITS BAZĀRS Liepājā, kurā veiksmīgi piedalījās 4 SMU no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, no četriem SMU  trīs ieguva simpātiju balvas.

 • SMU “Dart” - žūrijas simpātijas balva
 • SMU “Reund” - nominācija “SMU biznesa potenciāls” un žūrijas simpātiju balva
 • SMU “TechCo” - nominācija “Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums”

 

12

34

 

 

Junior Achievement Latvia katru gadu organizē konkursu 7.-9. klasēm "Biznesa pasakas". No skolas tika izvirzīti 6 labākie darbi. Laureātu sarakstā ir arī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 8.D klases skolniece Ance Matisone ar pasaku “Vāvere Tedis piepilda sapni”. Apbalvošanas pasākums notika “Apollo Skypark” Rīgā. Prieks par Anci!

 

5

 

 

SMU “Reund”

SMU “Reund” (Aleksa Balande 11B un Rēzija Egmane no Liepājas Valsts tehnikuma) piedalījās vairākos pasākumos un konkursos. 18. un 19. aprīlī piedalījās Starptautiskajā SMU festivālā International Student Company Festival” Rīgā, kur bija skolēnu mācību uzņēmumi no dažādām valstīm.

 

SMU “Reund” konkursā “StartStrong 3+3” nokļuva TOP4 komandu sarakstā.

Izcīnīja vietu SMU finālā un 30. – 31. maijā piedalījās “Jauno uzņēmēju dienās 2023” Jūrmalā. Ieguva žūrijas simpātiju balvu.

 

678