Video

Adreses

 

 

LTV1 raidījums Adreses: ”Veco skolu jaunā dzīve” 2019.gada 28.martā

 

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas un Friča Brīvzemnieka pamatskolas gadsimtu garais dzīvesstāsts ir ļoti līdzīgs – abas celtas kā skolas un vienmēr arī bijušas skolas. Tās pat celtas identiskā laikā, 1910.gadā, kad Latvija piedzīvoja īstu demogrāfisko un skolu būvniecības bumu. Arī mūsdienās, skolu atjaunošanas bumā, to stāsts ir līdzīgs – abas nupat pieredzējušas vērienīgu atjaunošanu. Kā salīdzināt šādas teju «māsas»? Adreses eksperimentē, un pirmo reizi raidījuma autoram Mārtiņam Ķibildam līdzi dodas nevis viens, bet divi ceļabiedri – literātes un aktrises Agnese un Madara Rutkēvičas. Dvīņumāsas.

 

Pat visidentiskākie dvīņi atšķiras, jo ir personības pašas par sevi. Tāpēc arī Adreses skolu atšķirības meklēs niansēs, vissīkākajās detaļās, un mēģinās sataustīt abu veco ēku dvēseli. tad arī sapratīsim, kā tas iespējams, ka viena plūc arhitektu balvas, bet otra pārtapusi vispār bez arhitekta pieskāriena...

 

 

 

ielas garumā

 

 

LTV1 raidījums Ielas garumā. Liepāja. Kūrmājas prospekts 2021.gada 14.novembrī

 

Ielas garumā un tā autore Lilita Eglīte 2021.gada rudenī viesojas Liepājā, Kūrmājas prospektā. Ielā, kas visos laikos bijusi pilsētas promenāde. Iesākumā domāta nesteidzīgām vietējo patriciešu un viesu pastaigām uz Kūrmāju un tālāk uz pludmali, bet pamazām tur ieplūst arī demokrātiskāka publika un vienā no savrupmājām atver pilsētas muzeju.

 

22:50 minūtē Helvija Valča stāstījums par Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas ēku

 

 

 

P. BLŪMA LEKCIJA “KĀ VAR NOKAUT AUTENTISKUMU? KĻŪDAS ATJAUNOJOT UN RESTAURĒJOT”

  

Saturs bloķēts, jo nav apstiprinātas nepieciešamās sīkdatnes. Sīkāk saturu skatīt šeit (saite uz ārēju resursu). Sīkdatņu iestatījumi.

 

Lektors: arhitekts un restaurators Pēteris Blūms

 

Visās lietās ir labi zināt ne tikai to, kā ir pareizi, bet arī par biežāk redzētajām kļūdām, sākot ar atjaunošanas darbu sastāva un apjoma paredzēšanu, "vērtības" un autentiskuma izlaišanu no rokām, kļūdām detaļās, faktūrās un toņos. Pēteris Blūms dalās aizraujošā pieredzē par vecu māju izpētes darbiem un atjaunošanas dažādiem aspektiem un rezultātiem.

 

18. minūtē stāstījums par Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas restaurāciju

 

 

 

ARHITEKTŪRAS GADA BALVA ĢIMNĀZIJAI

  

 

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 nominantu video

Objekta autors: arhitekte Ilze Mekša

Video autori: Ēriks Božis, Kristīne Budže

 

18. maijā K.K. fon Stricka villā svinīgā ceremonijā tika nosaukti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 laureāti un Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas 2018 ieguvējs. Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu un simbolisko zelta ananāsu saņēma Liepājas Valsts 1. ģimnāzija un tās renovācijas autore arhitekte Ilze Mekša.

 

 

 

Ceļš uz ģimnāziju

 

Saturs bloķēts, jo nav apstiprinātas nepieciešamās sīkdatnes. Sīkāk saturu skatīt šeit (saite uz ārēju resursu). Sīkdatņu iestatījumi.

 

Mūsdienu pasaule cilvēkam piedāvā daudz, taču cik daudz vērtīga cilvēks no tās spēj paņemt? Vai jaunieši novērtē izglītības nozīmi dzīvē, un cik lielu lomu tā spēlē modernās sabiedrības modelī? Ko cilvēkam vispār nozīmē skola? No 2005.gada 1.septembra Liepājā būs ģimnāzija - Liepājas pilsētas 1.ģimnāzija. Vai ģimnāzija veicinās izglītības kvalitāti Liepājā? Par visu to dokumentālajā filmā "Ceļš uz ģimnāziju".

 

“Paķēruši mūsu ierastos ceļabiedrus – mazo videokameru un tehnisko aprīkojumu –, devāmies uz Ezermalas un Jaunā tilta pusi. Bija salts un agrs ziemas rīts. Mērķis – iemūžināt sauli austam un pilsētu mostamies. Šī kļūs par filmas otrās daļas sākuma ainu un, savā ziņā, arī saskanēs ar mūsu iekšējo izjūtu pāris mēnešu garumā – mēģināt atrast ko jaunu, vēl neredzētu, atcerēties veco un jau aizgājušo, apjaust esošo un galu galā salikt to visu kopā un izstāstīt mūsu stāstu.” (A.Dubrovskis, E.Zīverts. Stāsts par to, kā tapa filma “Ceļš uz ģimnāziju”. Ģimnāzijas Raksti Nr.7, 2019)

 

Filmas autori: Liepājas 1.vidusskolas 12.klases skolēni Andris Dubrovskis un Elans Zīverts

Izdošanas gads: 2006