Atrodi talantu sevī!

Datums: 2017.gada 7.februāris Autors: Helvijs Valcis

2017.gadā Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā tiek aizsākts kultūrizglītojošu pasākumu cikls, kas saistīts ar izcilām personībām skolas vēsturē, gatavojoties ģimnāzijas simtgadei 2019./2020. mācību gadā.

 

No 2017.gada 12.februāra Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas Metodiskais centrs piedāvās seminārus un meistarklases, kuras vienos ideja par nepieciešamību saskatīt talantu sevī. Mūsuprāt, to var palīdzēt ieraudzīt citi talantīgi cilvēki, kuru pieredze, profesionālisms kādā jomā un dzīvesstāsts varētu būt iedvesmojošs visplašākajai auditorijai, galvenokārt Liepājas un tās tuvākās apkaimes pedagogiem.

 

Vēlamies sākt ar talantu apzināšanu savā vistuvākajā apkaimē – absolventu vidū. Pirmais mūsu viesis būs komponists Ēriks Ešenvalds, kurš dažādās auditorijās, arī mūsu skolas skolēniem, pozicionējis ideju par labu vispārējās izglītības pamatu un par skolā iegūto zināšanu pārnesi savā daiļradē. Tas ir aktuāli arī šobrīd daudz pieminētās kompetenču pieejas kontekstā, kuru var interpretēt kā mācīšanu un mācīšanos iedziļināties un domāt, zināšanu pārnesi no mācību uz reālām dzīves situācijām.

 

Semināra izskaņā aicinām piedalīties koncertā Zvaigznes Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas aktu zālē. Koncertā skanēs Ērika Ešenvalda dziesmas Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora INTIS (diriģente Ilze Valce) un Rīgas Latviešu biedrības jauktā kora AUSTRUMS (diriģents Ārijs Šķepasts) izpildījumā.

 

Koncerta viesis - komponists Ēriks Ešenvalds un Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas jauktais koris (diriģents Jēkabs Ozoliņš), kura sastāvā savulaik ir dziedājis arī pats komponists.

 

Pirmdien, 13.februārī, Ērika Ešenvalda nodarbība Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēniem.

 

 

Pasākuma norise 12.februārī:

  • 12.30 - 14.30 Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas Metodiskajā centrā
    Nodarbība Atrodi talantu sevī!, vada Ē.Ešenvalds
  • 15.00 Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas aktu zālē
    Koncerts Zvaigznes

 

Dalībnieki saņem apliecinājumu par piedalīšanos

 

Atrodi talantu sevī!