Ziemassvētku kauju atceres pasākumā

Datums: 2026.gada 15.janvāris Autors: Demija Kristiana Gustiņa

Diena  bija auksta, sniga sniegs, bet bariņš Liepājas Valsts ģimnāzijas skolēnu piedalījās ikgadējā Ziemassvētku kauju atceres pasākumā, kas šogad notika 10. janvārī. Ziemīgie laika apstākļi, piesnigušie koki un nerimstošais sniegs ļāva labāk iejusties pagātnes notikumos, kas mūsu tautai nenoliedzami bijuši gan traģisma, gan varonības pilni. 

 

Pasākuma sākumā izstaigājām strēlnieku zemnīcas un piedalījāmies piemiņas pasākumā Antiņu brāļu kapos, kurā bija iespēja godināt kritušos.  Tad devāmies uz Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļos”, kur izzinošā ekskursijā un atraktīvas spēles laikā sīkāk uzzinājām par Pirmā pasaules kara notikumiem, strēlnieku ikdienu un kauju norisi.

 

Pasākumu turpinājumā visi kopā devāmies 6 kilometru garajā lāpu gājienā uz Ložmetējkalnu. Gājiena laikā izjutām vienotības sajūtu un neizsakāmu cieņu pret Latvijas vēsturi. Pasākums bija nozīmīga pieredze, kas rosināja pārdomas par patriotismu, atbildību un vēsturisko mantojumu.

 

Patiesi pateicamies Latviešu strēlnieku apvienībai par šo iespēju piedalīties šajā pasākumā.