Sācies ir otrais "Comenius" projekta „EUthopia – Maybe We Can!” gads

Datums: 2013.gada 1.novembris

Sācies ir otrais Comenius projekta „EUthopia – Maybe We Can!” gads. Četri grupas dalībnieki un skolotājas Signe Berga un Dagnija Deimante-Hartmane šā gada 11. septembrī devās uz Norvēģiju, lai tiktos ar citu projekta dalībvalstu dalībniekiem.

Sācies ir otrais

Mūsu galamērķis bija Stokmarknesa, kas ir pavisam neliela pilsētiņa aiz Ziemeļu polārā loka. Ceļš bija garš, izbraucām no Liepājas četros no rīta un viesģimenēs ieradāmies pēc pusnakts. Pirmajā dienā mazliet paslinkojot mēs pastaigājāmies pa Oslo, baudot skatus, ko tā piedāvāja mums. Tālāk lidojām uz Evenesu un tad vēl divas stundas braucām ar autobusu.

Nākamajā dienā devāmies uz skolu, lai iepazītos ar to, kā jaunieši tur mācās, un tas bija visai līdzīgi, kā tas ir pie mums. Skolotāji bija jauki un draudzīgi, kā arī skolēni bija tādi paši.

Viss pavadītais laiks Norvēģijā gan nebija atpūta, jo mēs visi cītīgi strādājām pie projekta, un gaisā virmoja daudz un dažādas diskusijas par to, pie kādas tēmas šogad strādāsim.

Idejas bija daudz un dažādas, bet vienojāmies par vienu – Rasisms pret dažādām etniskām grupām. Strādāsim pie dažādām kampaņas formām transnacionālās grupās, lai uzzinātu vairāk par situāciju katrā partnervalstī – Anglijā, Norvēģijā, Vācijā, Itālijā, Polijā, Spānijā un Latvijā.