Iznācis ĢIMNĀZIJAS RAKSTU 2.krājums

Datums: 2014.gada 14.marts Autors: Kristīne Roze

2014.gada 13.martā Liepājas Valsts 1.ģimnāzija rīko konferenci „Radoši meklējumi mūsdienu pedagoģijā: teorija un prakse”, un šīs konferences priekšvakarā savu ceļu pie lasītājiem uzsācis ĢIMNĀZIJAS RAKSTU 2.krājums.

 

Iznācis ĢIMNĀZIJAS RAKSTU 2.krājumsŠī krājumā rakstu autori tika aicināti atklāt savus radošos meklējumus ikdienas mācību darbā vai jomā, kas ir saistoša ne tikai kā skolēniem vai pedagogiem. 23 rakstu autoru vidū ir gan skolēni (arī 3 absolventi), gan skolotāji. Konferences diskusiju grupās aplūkotie jautājumi kompozicionāli sabalsojas ar rakstu krājuma struktūru (Teorija un radošums, Vide–radošuma pamats, Spēja būt radošam–atslēga panākumiem, Individualitātes tapšanas process par radošu personību). Dzīves pieredze un jaunības maksimālisms, fakti un emocijas, rosinoši jautājumi, argumentēti viedokļi–tāds saturiski izveidojies šis krājums. 

Krājuma atvēršanas svētkos, kas bija iecerēti kā tikšanās ar rakstu autoriem, viņu atbalstītājiem un vienkārši interesentiem, tika meklētas atbildes uz jautājumiem, kā izvēlēties tēmu, par ko rakstīt, kādi ir raksta autora un lasītāju ieguvumi. Tā kā viens no rakstiem bija veltīts fizikas skolotāja Austra Kraujas kabinetā eksponētajām fizikas retroierīcēm, tad svētki notika tieši 28.kabinetā,un pasākuma apmeklētājiem bija iespēja gan uzburt varavīksni, gan vērot uguņošanu

Kāds pasākuma apmeklētājs apgalvoja: „Tēmu vajag izvēlēties ar sirdi.” 
Lasiet, vērtējiet, iedvesmojieties!