"Comenius" lielā satikšanās Lodzā

Datums: 2013.gada 1.maijs Autors: Dagnija Deimante Hartmane

Gads jau strauji tuvojas beigām, bet Comenius aktīvi turpina savu darbu. Aprīļa vidū Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas seši atraktīvi projekta pārstāvji – Katrīne Krūmiņa, Diāna Vereščagina, Rota Brūna, Artūrs Siltāns, Jānis Blūms un Reinis Roģis devās uz Poliju kopā ar projekta vadītāju Dagniju Deimanti – Hertmani, lai pārstāvētu Latvijas valsti projekta tikšanās vietā, Polijā. Uz vienu no lielākajām Polijas pilsētām, Lodzu, devās arī pārējo piecu valstu pārstāvji no Anglijas, Itālijas, Norvēģijas, Spānijas un Vācijas.

 


No citu valstu dalībniekiem uzzinājām sekojošas lietas, piemēram:

  • Norvēģi mums pastāstīja par to, kā viņi risina savas valsts problēmas, vēršoties pie valdības, tādejāti arī iekļūstot vietējā avīzē.
  • Spāņi un angļi dalījās ar mums savā pieredzē saistībā ar rasismu, kas ir ļoti aktuāla problēma viņu valstī.
  • No itāļiem uzzinājām daudz par viņu tradīcijām un paražām.


Kad pienāca laiks prezentēt mūsu projekta izvēlētās aktuālākās problēmas – veselība, tolerance, rasisms, izglītība, alternatīvā enerģija – mūs sadalīja internacionālās grupās, kur salikām galvas kopā, apspriedām jau paveikto, rezultātus un to, ko vēl taisamies paveikt. Beigās katra grupa prezentēja to, kas pastrādāts, rādīja savas personīgās prezentācijas, tai skaitā arī mēs prezentējām „Think Green not pink” kampaņu un iecerētos darbus. Pastāstījām par iecerēto ,,Zaļo balli”, ,,Flashmob”, talku, Comenius kampaņas krekliem un somām.

Viss ceļojums tika pavadīts pozitīvā gaisotnē, protams, neiztikām bez koferu pazušanas un dalībnieku nozušanas, tomēr ar humoru. Pusdienu pārtraukumos mēs noteikti bijām skaļākie,spēlējām spēles, šīš pieredzes apmaiņā mēs uzzinājām daudz ko par sevi, citu kultūrām, projektā izdarīto un ieguvām daudz jaunu draugu.