Tēvzemei un brīvībai

Datums: 2024.gada 19.novembris Autors: Ance Tetere

2024.gada 14. novembrī mēs, 11. un 12. klašu skolēni, par godu Latvijas valsts svētku nedēļai devāmies ekskursijā uz Rīgu. Pirmajā pieturas punktā apmeklējām Brāļu kapus, kur nolikām svecītes un pieminējām varoņus, kas bija cīnījušies par brīvu un neatkarīgu Latviju, kādā dzīvojam šodien. Turpinot ceļu, skolotājs Gustavs Zālītis mūs izveda ekskursijā pa Rīgas vecpilsētas ielām, kur iepazinām ēkas no dažādiem vēstures posmiem.

 

Pēc vecpilsētas apskates mēs sadalījāmies divās grupās: 12. klases skolēni devās uz Latvijas Okupācijas muzeju, bet 11. klases skolēni – apskatīt Rīgas pils arhitektūru. Okupācijas muzeja nodarbībā “Pretošanās” uzzinājām, cik patiesi drosmīgi bija latvieši un to, ka bez viņu palīdzības un drosmes mēs nebūtu tur, kur esam šobrīd. Vēlāk grupas mainījās, ļaujot visiem iepazīt abas pieredzes.

 

Vakaru noslēdzām ar režisores Ineses Mičules izrādi “Cilvēki laivās” Latvijas Nacionālajā teātrī, kas caur aizraujošu stāstu atgādināja par vērtībām, kuras ikdienā bieži aizmirstam novērtēt - sava valoda, nacionālā identitāte, sava vieta šajā pasaulē. Vēlā vakarā noguruši, bet laimīgi atgriezāmies Liepājā, dziļāk apzinoties brīvības un neatkarības nozīmi!

 

Paldies programmai "Latvijas Skolas soma"!