Ludvigs Melvils

1informacija_hover 2programma img2 4spekke 5gimnazijas_raksti

 

LIEPĀJAS VALSTS 1. ĢIMNĀZIJAS KONFERENCE “SPEKKES LASĪJUMI”

IZGLĪTOTA CILVĒKA CEĻŠ UZ LATVIJAS VALSTI

 

Konferencē “Spekkes lasījumi” 2019. gada 6. novembrī ģimnāzijas foajē tika piedāvāta unikāla iespēja skatīt arhitekta Ludviga Melvila 1907. gadā izstrādātā Liepājas meiteņu ģimnāzijas projekta lielformāta fotokopiju izstādi “Liepājas ģimnāzija Melvila acīm un ģimnāzistu skatījumā mūsdienās”. Fotokopijas izgatavotas cariskās Krievijas laikā un ir jo īpaši vērtīgas tāpēc, ka L. Melvila projekta oriģināli ir zuduši.

 

Projekta lielformāta fotokopija no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas kancelejas arhīva

 

Liepājas Valsts 1. ģimnāzija
Edgara Poheviča foto

 

Ēka Ausekļa ielā 9 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tā uzcelta 1912. gadā pēc arhitekta Ludviga Melvila 1906. un 1907. gadā izstrādātā projekta kā Liepājas sieviešu ģimnāzija.

 

“Maz būs tādu, kuri neatceras savu skolu – ar prieku vai dusmām, bet iespaidi ir spilgti un negaistoši. Jo tas bija laiks, kad veidojāmies. Par personībām. Ir labi, ja šajā tapšanā palīdz ne tikai audzinātāji un mācību programmas, bet arī skolas vide. Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā tā noteikti ir, jo tā ir skola ar personību.” (Gunta Šnipke)

 

Vairāk nekā 100 gadu senās fotokopijas izstādē papildina Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas “Foto un dizaina pulciņa” (vadītājs Roberts Klēpis) dalībnieku darbi. Viens no fotogrāfa uzdevumiem ir saredzēt neparasto, skaisto un īpašo mums jau ierastajā, un izstādes fotogrāfijās, izmantojot viedtālruņus un fotokameras, ir iemūžinātas skolas interjera un fasādes detaļas. Attēlu galerija šeit

 

 

 

 

Saistītie raksti, foto, video par L. Melvilu un viņa projektēto ēku Liepājā, Ausekļa ielā 9