Sasniegumi 40. Valsts bioloģijas olimpiādē

Datums: 2018.gada 19.februāris Autors: Lilita Lepse

Laika posmā no šī gada 24. līdz 26. janvārim LU Dabaszinātņu centrā Jelgavas ielā 1 Rīgā norisinājās 40. Valsts bioloģijas olimpiāde, kurā mūsu skolu pārstāvēja divi audzēkņi : 9.a klases skolniece Laura BUNKA (sk.V.Dorša) un 10.d klases skolēns Markuss Rihards DZINTARS (sk.L. Lepse). Uz valsts kārtu bija aicināti novada olimpiādes 150 labāko rezultātu īpašnieki 9. - 12. klasēs.

Olimpiādes pirmajā dienā skolēni pārbaudīja savas zināšanas un prasmes, risinot teorētiskos uzdevumus un testu, otrajā - veica četrus laboratorijas darbus, kur katrs no tiem pārstāvēja citu bioloģijas apakšnozari, bet trešajā- skolēniem bija iespēja apmeklēt dažādas meistarklases, piemēram, par gēnu terapiju, uzvedības testu izmantošanu farmakoloģijā, maizes rauga un aktuālajiem zivju resursu pētījumiem Latvijā. Saskaņā ar olimpiādes nolikumu katrā klašu grupā bronzas un sudraba medaļas ieguva vairāki, bet zelta medaļu - viens skolēns.

Apsveicam MARKUSU RIHARDU ar izcīnīto 2.vietu
un iegūto sudraba medaļu 10.klašu grupā!!!

Jāatzīmē, ka olimpiādes medaļu ieguvēji 10. - 12. klašu grupās piedalīsies vēl papildus atlasē, kurā tiks noskaidroti četri labākie, kas pārstāvēs Latviju 29. Starptautiskajā Bioloģijas Olimpiādē. Šogad tā no 15. līdz 22. jūlijam notiks Irānā, Teherānā.

Paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu sagatavošanās procesā!
Lai veicas atlasē!