‘’ProVieMo” 2.diskusija: Šodien domāju par rītdienu

Datums: 2021.gada 29.novembris

jaunatnes agentura

 

Piektdien, 26.novembrī, kad skolā iestājās klusums, mācību stundas bija beigušās, ģimnāzijā  norisinājās  projekta  “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanai”, kas vērsts uz jauniešu problēmu apzināšanu un risināšanu, otrā diskusija klubā “ProVieMo’’.

 

Silta tējas tase, garšīgas uzkodas, mājas sajūta, kas palīdzēja raisīt  nepiespiestu, brīvu atmosfēru sarunām par nākotnes karjeru, savu mērķu izvirzīšanu un realizēšanu. To vadīja skolas karjeras konsultante Agita Bargā, bet uz jauniešu dažādajiem un daudzveidīgajiem jautājumiem atbildēja karjeras konsultante Jolanta Priede. Un jautājumu patiešām bija daudz - gan par prestižām profesijām, gan par savu vērtību pasauli un profesijas izvēli, gan saviem hobijiem un nākotnes profesiju, kā atšķirt hobija intereses no karjeras vēlmēm un daudz ko citu. Kā atzina jaunieši, saruna bija ļoti vērtīga. Lūk, dažas atziņas:

  • Jābeidz baidīties
  • Svarīgi ir klausīties savās vēlmēs, nevis citu viedokļos
  • Svarīgi ir izanalizēt savas vēlmes un apdomāt ,nevis sasteigt un pēctam nožēlot
  • Nevajag iet uz IT nozari, ja tajā nav nekādas intereses un grib to darīt tikai naudas dēļ
  • Ir vērts riskēt
  • Nav “perfektas profesijas’’
  • Daudzi pašlaik atrodas “karjeras krīzē’’, svarīgi ir meklēt palīdzību, lai to atrisinātu, šī bija laba iespēja to apzināties
  • Vecākiem nevajadzētu negatīvi ietekmēt manu izvēli, bet tieši vajadzētu to atbalstīt
  • Jāizskata studiju programma, lai zinātu, kas mani tur sagaida mācoties
  • Nav jābaidās izvēlēties jomu, kurā tu neesi pārāk labs, ja tevi tas ieinteresēs, tev tā arī padosies. Lai atrastu savu nākotnes profesiju, tev sākumā ir jāatrod pašam sevi.

 

Nākamā projekta aktivitāte 8. decembrī.