Projekts EUROSCOLA 2016

Datums: 2016.gada 30.novembris Autors: Katrīna Madara Stadgale, Līga Kone

EUROSCOLA 2016
21.-28.11.16.Laiks paskrēja vēja spārniem un nemanot pienāca brīdis doties 2015./2016. mācību gada konkursa “Eiropas sapņu karnevāls” izcīnītajā braucienā uz Strasbūru. Ceļojumu kā galveno balvu saņēma pirmās vietas ieguvēji - komanda “Zvaigžņu kabarē”. Konkursa piešķirtie līdzekļi deva iespēju uz Strasbūru doties arī otrai ģimnāzijas komandai “Karstās maijpuķītes”, kura konkursā ieguva godalgoto otro vietu.

8 dienu garumā jaunieši veica 4100km. Ceļš no Liepājas veda cauri Lietuvai un Polijai, kur pirmais pieturas punkts bija pilsēta Vroclava, kurā bija iespēja baudīt pirmās svētku noskaņas Ziemassvētku tirdziņā. Nākamajā dienā brauciens turpinājās līdz Eiropas sirdij – Prāgai. Kārļa tilts, katedrāle, zelta ieliņa, rātsnama pulkstenis - apbūra mūs ar pilsētas greznību.

Pārbaudījumiem pilna daļai no ceļotājiem izvērsās nākošā diena Heidelbergā Vācijā. Pēc kopīgas pils apskates daļa no grupas lēma doties atpakaļ uz vecpilsētu, bet daļa kalna galā esošā ”Karaļa krēsla” meklējumos, kas izvērtās par kārtīgu fiziskās sagatavotības pārbaudījumu, kā arī vienu no labākajiem piedzīvojumiem ceļojuma laikā.

Francijas pilsētiņās Elzasā, Kolmārā un Strasbūrā ģimnāzisti sajutās kā Ziemassvētku valstībā. Fotoaparāta objektīvs tvēra ik mirkli, iemūžinot izrotātās mājas un šaurās ieliņas.

Galamērķis Eiropas parlaments tika sasniegts piektajā dienā. Jauniešiem no 21 Eiropas Savienības dalībvalsts Euroscolas programmas ietveros tika dota iespēja iejusties eiroparlamentiešu darba ikdienā. Īpaši lepni varējām justies tad, kad no 12 darbu grupu reprezentatīvajiem pārstāvjiem plenārsēdē trīs bija mūsu pašu ģimnāzisti – Einārs Pomerancis, Maija Ziemele un Patrīcija Deimantoviča.

Pēc intelektuālas un spraigas darba dienas parlamentā, ģimnāzisti uzsāka ceļu mājup, pa ceļam iegriežoties dažās Vācijas pilsētiņās. Švarcvaldes melnie meži un ķiršu torte, Nirnbergas bronzas zaķis un vecpilsēta, kura vienuviet bija sapulcējusi patiesi lielu ļaužu pūli, un Baucene kā pēdējais pieturas punkts, priecēja mūs mājupceļā.

Brauciens izvērtās pozitīvām emocijām un jaukām atmiņām piepildīts. Lepnums, atbildība, vienotība un gods pavadīja mūs visu ceļojumu laiku. Paldies par iespēju nest skolas, pilsētas un Latvijas vārdu Eiropā!