Pie keramiķa viesojoties

Datums: 2024.gada 27.oktobris Autors: Elīza Anna Šperberga

1.oktobra vakarā 12.c klase viesojāmies Krāslavā pie keramiķa Valda Pauliņa viņa darbnīcā. Mūs sagaidīja smaidīgs saimnieks, iepazīstināja ar mājīgajām telpām. Tālāk saimnieks gari un plaši izstāstīja par viņa amatu un darbnīcu. Valda Pauliņa runas stils bija tik interesants, ka nevarēja pamanīt, cik patiesībā ilgs laiks pagāja. Tālāk arī mums tika tas gods redzēt, kā notiek virpošana īpašajai Latgales vāzei. Kad pats saimnieks savu prasmi bija parādījis, mums tika dota iespēja izveidot pašiem savus svilpavniekus. Tas noteikti nebija viegli, bet process bija gana interesants, lai visi tajā iesaistītos. Sanāca kā kuram, bet Valdis Pauliņš bija ļoti atsaucīgs un palīdzēja visiem, ja kaut kas arī nogāja greizi. Kopumā Latgales keramikas darbnīca noteikti atmiņās paliks kā vieta ar šarmu, kur noteikti ir vērts atgriezties. Ir jauna inofrmācija iegūta un izpratne par to, cik Latvijas kultūra ir balgāta un daudzveidīga. Paldies programmai "Latvijas Skolas soma" par šo iespēju.