Par draudzīgu vidi skolā

Datums: 2021.gada 12.decembris Autors: Eva Vītoliņa

Trešdien, 8.decembrī, notika trešā diskusiju kluba “ProVieMo” nodarbība projekta “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanai” ietvaros.

 

Šoreiz dalībnieku uzdevums bija atrast atbildes uz jautājumiem: kāda ir draudzīga vide skolā? Kā to realizēt?

 

Četru stundu garās diskusijās kopā tika noskaidrots, kas pašiem liek justies labi un patīkami. Tik dažādas pieredzes. Dzima fantastiskas idejas, kā būt “Draudzīgai klasei”.

 

Nodarbības uzsvars - cilvēku sadarbība. Kurā brīdī Es kļūst par Mēs. Izpratne par katra atbildību par vidi, kurā atrodamies. Lai kaut ko mainītu, jāmainās mums pašiem.

 

Tika izveidots plāns iespējām, ko realizēt mūsu skolā, lai starp skolēniem nodrošinātu lielāku atklātību, drošību un atvērtību. To varētu realizēt, veicot aptauju, izveidojot Emociju koku, kā arī citas dažādas aktivtātes, kas ļautu ikvienam brīvi izteikt savu viedokli, kā arī rosināt sajūtu -  esmu uzklausīts.

 

Visi nodarbības dalībnieki bija vienisprātis, ka daudz iemācījušies, guvuši jaunu informāciju, labi pavadījjuši laiku. Gardie našķi pauzēs, Izdzīvošanas skolas vadītāji, brīnišķīga atmosfēra – tas viss ikviena dalībnieka pieredzē neaizmirstami.

 

4.nodarbība 13.decembrī.