Olimpiāde vizuālajā mākslā (skolas posms)

Datums: 2022.gada 28.februāris Autors: Kristīne Gundarina

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā laika posmā no 31. janvāra līdz 24. februārim, atbilstoši šobrīd noteiktajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem, notika skolas vizuālās mākslas olimpiāde.

 

Tās uzdevums – dziesmu ilustrēšana/ kompozīcija/ asociācijas (pēc izvēles – tā, lai, paskatoties uz radošo darbu, varētu nojaust, kas par dziesmu). Kā galvenais nosacījums tika noteikta tehnika, kurā tika izstrādāti darbi – krāsaina grafika.

 

Katram vecumposmam tika iedalīta ilustrējamā dziesma. 7. klašu posms ilustrēja dziesmu “Saule, Saule”, ko izpilda “Dzeguzīte” (R.Pauls, G.Račs), 8.-9. klašu posms zīmējumos atainoja dziesmu “Sarkanbaltsarkanais”, ko izpilda “Bermudu divstūris”. Savukārt vidusskolas posmam tika dota iespēja ilustrēt “Saule, Pērkons, Daugava” (M.Brauns, Rainis).

 

Skolas olimpiādē, atšķirībā no citiem gadiem, piedalījās gandrīz visi skolēni 7.-9. klašu grupā, kā arī skolēni no vidusskolas 10.A, D un 11.D klases.  Pilsētas olimpiādē mūsu skolu pārstāvēs 13 skolēni.

 

Lepojamies ar jauno mākslinieku sniegumu skolas posmā!

 

7.klašu posms

Sindija Vīgule (7.C) – 1. pakāpe

Kristīne Stendere (7.B) – 1. pakāpe

Gabriela Šupstika (7.A) – 2. pakāpe

Elizabete Dimza (7.C) – 3. pakāpe

Hanna Kalniņa (7.A) – 3. pakāpe

 

8.-9. klašu posms

Sofi Čerpita (8.D) – 1. pakāpe

Reičela Skudrovska (8.B) – 2. pakāpe

Marks Daniels Brižaks (8.C) – 3. pakāpe

Kitija Kronberga (8.A) – 3. pakāpe

Amanda Dobele (8.D) – 3. pakāpe

 

Vidusskolas posms

Karlīna Kalna  (11.D)  – 1. pakāpe

Mārcis Putniņš (10.D) – 2. pakāpe

Artis Liepiņš (10.A) – 3. pakāpe