Lielo jautājumu un atbilžu pēcpusdiena
Datums: 2023.gada 27.decembris Autors: Zane Sproģe
Gandrīz pašā semestra noslēgumā, 9.decembrī, 8.b klase bija nolēmusi par pēcpusdienas pavadīšanu kopā.
Vispirms klasei bija sarunas par dzīves lielajiem jautājumiem kafejnīcā “Darbnīca”, taču pēc tam, kad bijām izpļāpājušies, ieklausījušies viens otrā un nogaršojuši piedāvātos gardumus, devāmies uz Liepājas teātri, lai piedzīvotu un izdzīvotu režisora Elmāra Seņkova izrādi “Grimmi”.
Izrādes laikā meklējām atbildes uz vairākiem jautājumiem, piemēram, kā dzīvot pasaulē, kurā notiek šausmas, kā palikt krietnam, ja tev dara pāri? Pēc pirmā cēliena domas un sajūtas bija dalītas, taču atziņa viena – ir interesanti! Starpbrīža laikā skolēni varēja iepazīties ar teātrī valdošo atmosfēru un sagatavoties otrajam cēlienam, pēc kura lielākajai daļai atbilde bija: “Mums patika!” Skolēnu acīs bija prieks, citam viegls smīns, arī sarunas un izbrīns, taču tas pierāda, ka vienaldzīgu šī izrāde neatstāja nevienu. Kādam no skolēniem problēmas sagādāja tas, ka nebija dzirdējis par Brāļu Grimmu pasakām, kuras tika apspēlētas izrādē. Tad arī nonācām pie secinājuma, ka ir jālasa, ir jāzina lielās lietas, uz kurām var uzbūvēt TĀDU izrādi.
Jāpiemin, ka izrāde tikusi nominēta, kā arī saņēmusi vairākas balvas, kas norāda uz to, ka tā patiešām ir jāredz, tajā ir kaut kas, kas uzrunā un liek domāt… Mēs saskatījām mūžīgās tēmas mīlestības dažādās izpausmes. Paldies Latvijas skolas somai par atbalstu, kas ļāva izrādi apmeklēt par īpaši labu cenu!

Lapas karte
Karte