LIELIE LASĪŠANAS SVĒTKI 2017.

Datums: 2017.gada 23.marts Autors: Lāsma Spāģe

Ir viena laba ziņa, lasīt vēl joprojām ir stilīgi. Šo faktu apliecina lielākās lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016" apkopotie rezultāti - 2016. gadā žūrijā un lasīšanas maratonā ir piedalījušies 19 969 lasītāji 712 bibliotēkās.

11. martā, jau 15. reizi notika žūrijas noslēguma pasākums "Lielie lasīšanas svētki" Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Tajā piedalījās ap 800 žūrijas ekspertu – bērnu, jauniešu un pieaugušo, – pārstāvot bibliotēkas un skolas no visas Latvijas un sveicot aizvadītā gada iecienītāko grāmatu autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus. Ģimnāzijas bērnu un jauniešu žūriju lasīšanas svētkos pārstāvēja Renāte (10c) un Airisa (7a). Meitenēm bija iespēja ne tikai piedalīties lieliskā pasākumā, bet arī apmeklēt Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Pirmo trīs vietu ieguvēji :

Vecumgrupā 11+

  1. Henriks Tamms. Nindzja Timijs un nozagtie smiekli - aizved lasītāju notikumos, kur valda draudzība un sadarbošanās, kā arī varonīgas komandas uzvara pār ļauno. (1435 balsis)
  2. Džeikobs Grejs. Zvērači - apvieno fantāzijas un reālistiskas literatūras iezīmes un stāsta par draudzību. (619 balsis)
  3. Džila Lūisa. Sarkanais ibiss - emocionāli spēcīgs darbs par pusaugu meiteni, kura uzņemas rūpi ne vien par savu ar autismu slimo mazo brālīti, bet arī māti, kurai ir alkohola atkarības problēmas. (499 balsis)

Vecumgrupā15+ 

  1. Emīlija Lokhārta. Mēs bijām meļi - romāns, kas rosina līdzjūtībai un izpratnei tēmā “bagātie arī raud”. (499 balsis)
  2. Patriks Ness. Septiņas minūtes pēc pusnakts - stāsta dramatisko sižeta līniju veido zēna sastapšanās ar vienīgā tuvā cilvēka - mātes neizbēgamo nāvi. (455 balsis)
  3. Reinbova Rouela. Eleonora un Pārks - lieliskākais pēdējo gadu jauniešu mīlestības romāns, kas atklāj emocionālam teroram mājās pakļautas meitenes bailes un drosmi izdzīvot, ko dod korejiešu izcelsmes puiša patiesā mīlestība. (365 balsis)

Vecāku žūrijā 

  1. Nora Ikstena. Mātes piens (1037 balsis)
  2. Gabriela Zevina. Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi (336 balsis)
  3. Haruki Murakami. Par ko es runāju, runādams par skriešanu (128 balsis)

(info no www.biblioteka.lv)

VISAS GRĀMATAS IR PIEEJAMAS ĢIMNĀZIJAS BIBLIOTĒKĀ

 (izņemot H. Tamma “Nindzja Timijs un nozagtie smiekli”).

LIELIE LASĪŠANAS SVĒTKI 2017.