Lepni dzīvot Latvijā!

Datums: 2017.gada 21.novembris Autors: Ādolfija Ieva Litavniece

Mūsu skolā jau kā tradīcija izveidojusies atzīmēt patriotisma nedēļu, visām divpadsmitajām klasēm dodoties mācību ekskursijā uz Rīgu, kur aizvadīt dienu ar godu, lepnumu, atbildību un vienotību par mūsu valsti.

Dienas sākums gida pavadībā tika aizvadīts ar esību Latvijas Brāļu kapos, kur pie Mātes Latvijas kājām, godinot karavīrus, kas cīnījās par Latvijas brīvību un neatkarību tika aizdegtas svecītes.

Vēlāk audzēkņi tika laipni gaidīti doties mazliet neparastā ekskursijā pašā Vecrīgas sirdī. Ar siltu smaidu viņus tur sagaidīja gide, kas pēc pamācošas vēstures stundas par Brīvības pieminekli aicināja apmeklēt tā “slepenās” telpas, pazemē un virsotnē. Audzēkņiem bija iespēja vērot Vecrīgas panorāmu kā arī aiz sevis atstāt kādu labu vārdu un savus iniciāļus Brīvības pieminekļa goda grāmatā.

Tālākais ceļš veda uz Latvijas Okupācijas muzeju, kur skolēniem bija jādemonstrē prasme saliedēti darboties komandā, parādot zināšanas Latvijas vēsturē un sniedzot atbildes uz pasniedzēja jautājumiem.

Vakara izskaņā audzēkņi devās uz Latvijas Nacionālo teātri, lai baudītu izrādi “Svina garša” pēc Māra Bērziņa romāna “Svina garša” motīviem, kas ir dēku un piedzīvojumu romāns, no vienas puses, bet traģikomisku notikumu virkne, kas maina cilvēku dzīves, no otras puses. Nerimstošie aplausi skatītāju pilnā zālē bija par liecību aktieru meistarībai un spējai tos saviļņot līdz sirds dziļumiem.

Par neaizmirstamo piedzīvojumu visu divpadsmito klašu skolēnu vārdā vislielākais un sirsnīgākais paldies vēstures skolotājai Inetai Drēžei!

Lepni dzīvot Latvijā!