Labbūtības ceļa karte. Es un citi
Datums: 2021.gada 19.decembris Autors: Eva Vītoliņa
Pirmdien, 13.decembrī, projekta “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanai” ietvaros notika ceturtā diskusiju kluba “ProVieMo” nodarbība, kuru vadīja psiholoģe Anna Vītola un mentors Andris Kāposts.
Nodarbības dalībnieki mācījās un uzzināja daudz jauna par mentālo veselību un to, cik svarīgi ir to kopt un rūpēties par to.
No šīm jauniegūtajām zināšanām projekta dalībnieki pa grupām izveidoja plakātus par 5 aktuālākajiem tematiem mūsu skolas jauniešu vidū - atkarības, motivācijas trūkums un izdegšanas sindroms, kā arī socializēšanās.
Plakāti ietvēra sevī daudz informācijas par to, kā rīkoties, ja saskaries ar problēmām saistībā ar šiem tematiem, un kāda ir to nozīme sabiedrībā. Mūsu mērķis ir informēt jauniešus par to, cik svarīga ir mūsu visu emocionālā un psiholoģiskā pasaule, kā uzlabot savu pašsajūtu ikdienā un nodrošināt to citiem.
Kā projekta dalībnieki mēs izbaudījām pieredzi piedalīties šādā pasākumā, ne tikai gūstot zināšanas sev, bet reizē palīdzot citiem jauniešiem.
Vairākas dienas, no 14. līdz 16.decembrim, ikviens skolas vestibilā varēja iepazīties ar izveidotajiem plakātiem, panašķoties ar dalībnieku kopīgi mājturības kabinetā ceptajām piparkūkām, iedzert siltu tēju un diskutēt par sev aktuāliem jautājumiem.
Savukārt 14.decembrī projekta organizatori Kate Rutkovska, Emīlija Ozola, Kristiāns Prāmalts, Iļja Osipovs kopā ar projekta koordinatori Signi Bergu prezentēja paveikto tiešsaistes Labbūtības projekta noslēguma pasākumā valsts mērogā.
Janvārī sekos projekta dalībnieku izvērtējums, kā arī atbalsta sniegšana klašu kolektīviem savstarpējo attiecību veidošanā.

Lapas karte
Karte