Konkurss “LIDICE 2022”

Datums: 2022.gada 31.janvāris Autors: Kristīne Gundarina

Nemainīgi, kā katru gadu, par spīti attālinātajam mācību procesam, bija iespēja līdz 2021. gada 3. decembrim iesniegt skolēnu darbus konkursa darbu izstādei, kura šoreiz bija paredzēta virtuālā veidā. Šogad šis konkurss norisinās jau 50-to reizi. Kā papildinājums, bija iespēja par sev tīkamākajiem darbiem balsot  katram liepājniekam no 2021.gada 14. līdz 31. decembrim, kur populārāko darbu autori saņēma skatītāju simpātijas balvas, kā arī Liepājas muzeja piešķirtās balvas jaunajiem Liepājas māksliniekiem par radošu muzeja redzējuma attēlojumu. No Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas tika iesniegti 4 darbi konkursā „LIDICE 2022”. Darbi tapuši vizuālās mākslas skolotāju Kristīnes Gundarinas un Lienes Eltermanes vadībā.

 

Starptautiskā bērnu mākslas izstādes-konkursa “Lidice 2022” rīkotājs Lidices Memoriāls (Čehija), sadarbojoties ar UNESCO, izlēma, ka 2022.gadā, atzīmējot Pasaules kultūras un dabas mantojuma konvencijas 50.gadadienu, Čehija kļūs par tikšanās vietu pasaules muzeju profesionāļiem un konkursam “Lidice 2022” ir noteikta tēma - MUZEJS.

Veidojot savus mākslas darbus, bērni un jaunieši tika aicināti iespaidoties no dažādām kolekcijām un muzeju krājumiem - derīgie izrakteņi, dinozauru skeleti, tehnikas izgudrojumi, kā arī tautu nemateriālā kultūras mantojuma liecības. Kā iedvesmas avots varēja kalpot arī mākslas galerijas un muzeji ar pasaules slavenu mākslinieku darbiem.

 

Konkursā piedalījās tādi skolēni, kā SindijaVīgule (7.c), Diāna Skudrīte (7.C), Matīss Augustāns (7.d) un Amanda Dobele (8.d). Īpaši sveicam visus, jo ir saņēmuši skatītāju novērtējumu un, līdz ar to, pateicības balvas no Liepājas Muzeja. Savukārt Matīss Augustāns un Amanda Dobele kļuvuši par konkursa laureātiem, kuru darbi “Mūzikas muzeja atmošanās” un “Koka muzejs nakts gaismā” devās uz Rīgu, lai piedalītos nākamajā atlases kārtā, kur kopumā tika saņemti 776 darbi no visiem Latvijas novadiem.

 

Sveicam un vēlam veiksmi turpmākajā radošajā darbībā!