Klases stunda ar skolas absolventu
Datums: 2021.gada 6.decembris
Patriotisma mēnesī ģimnāzijā ir izveidojušās vairākas noturīgas tradīcijas, un viena no tām nemainīgi ir 17.novembrī notiekošā klases stunda, kurā viesojas skolas absolventi. Arī šogad katrā klasē viesojās kāds no absolventiem, lai zoom platformā runātu ar jauniešiem par būtiskiem jautājumiem par sevi Latvijā.
Ieskats šajās stundās.
7.a klase – tikšanās ar 2015. gada absolventu Kristapu Kazaku

7 .a klases skolēnu atziņas:
- Mēģini sasniegt savus sapņus un nebaidies no riskiem.
- Labāk ir vienmēr pamēģināt kaut ko jaunu, nekā neko jaunu nepamēģināt. Jo tu, ja nepamēģināsi, tad tu nezināsi, vai tu esi labs vai slikts šajā lietā.
- Sapratu, ka nevajag baidīties kļūdīties, jo ne tikai tie, kas nemācās, kļūdās, bet arī tie, kas visu dara.
- Man ļoti lika aizdomāties tas, cik svarīgi ir kļūdīties un ka tas nemaz nav tik slikti -kļūdīties. Tas ir vajadzīgs, lai pēc tam man pieaugtu pieredze, un es mācītos no savām kļūdām un nākamo reizi izdarītu labāk un sasniegtu labāku rezultātu.
- Man lika aizdomāties tas, ka celtnieks māju ceļ divreiz- vispirms prātā, un tikai tad realitātē.
- Nebaidies sapņot!
11.d klase- tikšanās ar 2017. gada absolventu Marģeri Liepiņu

Sarunā ar ģimnāzistiem Marģers dalījās pieredzē par savu laiku ģimnāzijā, dalību dažādās skolas ārpusstundu aktivitātēs (Erasmus+, Debašu klubs, skolas parlaments), kas veidojis Marģera tālāko izglītības ceļu un kas iedrošinājis studiju laikā (Marģers studē Adaptroniku Rīgas Tehniskā universitātē) apceļot vairāk kā 20 valstis, piedaloties dažādos projektos. Sarunas laikā absolvents iedrošināja ģimnāzistus sekot tam, kas patiešām interesē, jo, kā pats atzina, cilvēks nožēlo tikai neizmantotās iespējas.
Galvenās atziņas, kas tika iegūtas sarunas laikā:
- Katrs pats ir atbildīgs par savu mācīšanos.
- Piederību savai valstij visspēcīgāk izjūt brīdī, kad esi prom no mājām.
- Skola ir ne tikai zināšanu ieguves vieta, tā veido personību.
- Ir jāseko savam sapnim.
7.c klase tikās ar absolventu Raivo Špaku, rakstot:
- Man patika šī stunda, jo motivēja mani darīt kaut ko vairāk un palikt tādam, kāds esmu - paust savu pārliecību.
- Man patika, jo Raivo iesaistīja sarunās arī skolēnus.
- Man ļoti patika dzirdēt absolventa karjeras izaugsmi.
8.c klase – tikšanās ar 2014. gada absolventi Elīnu Bojarkinu

Atziņas no sarunām:
- Ir drosmīgi jāpieņem lēmumi, kuri galu galā novedīs Tevi tur, kur jābūt un tad arī vienkārši jāļaujas šim cēloņu sakritības virknējumam.
- Ģimnāzija ir atļāvusi un devusi laiku kļūdīties, tā ir iespēja, kas jāizmanto, laiks, kurā mierīgi apdomāt savu turpmāko dzīves ceļu.
- Un, galvenais, ir vērts ieklausīties skolotājos, jo ir brīži, kad tieši viņi paver mums jaunas durvis uz dzīves ceļu, ko nekad iepriekš nebūtu iedomājušies.
8.a klasē viesojās 2018.gada absolvents Renārs Spinga

Ģimnāzista veikums 6 gados ir kā ceļamaize turpmākai dzīvei, proti, darbs Kodolā un skolas parlamentā – pamats viņa prasmēm un kompetencēm, ZPD – pamats aizsāktajam biznesam, latviešu valoda – pamats blogu un rakstu rakstīšanai, zināšanas – veiksmīgs pamats studijām Banku augstskolā, uzstāšanās publikas priekšā – pamats pasākumu vadīšanai.
Galvenās atziņas – “viss ir attieksmē un dialogā ar sevi, mani un Tavi šodienas paradumi nosaka to, kāda būs rītdiena. Bez PIRMĀS reizes nav PIECDESMITĀS reizes”.
12.a klasē ciemos 2013.gada absolvente Marta Gēbele

Atziņas par skolas laiku:
Maksimāli izmantot visas tās iespējas, kuras piedāvā ģimnāzija. Novērtē to, ko devušas debates, darbošanās skolas parlamentā, kā tas ir palīdzējis studiju gados un turpmākajā dzīvē.
Par mācīšanos:
Izvirzi mērķi (pat vismazāko) un neatkāpies. Mācies mācīties kopā (dialogs), jo tas ļoti palīdz apgūt sarežģītas lietas un atvieglo mācību procesu. nebaidies kļūdīties un kaut ko sākt no jauna! Atrodi nodarbošanos ārpus mācībām (hobiju), kas tev palīdzēs atrast līdzsvaru dzīvē.
Jāmācās ir (un būs) visu mūžu (par savu pieredzi tagad, strādājot par rezidenti Jelgavas psihoneiroloģiskajā slimnīcā).
12.c klase tikās ar absolventu Tomu Flaksi.
Tikšanās bija saistoša, jo Toms jauniešiem stāstīja par savu pieredzi un ieteica:
- Ja zini, ka nebūsi skolā, laicīgi visu sarunā, kad nokārtosi parādus, jo skolotājiem patīk, ja to izdara laikus.
- Runā ar skolotāju pēc pusdienām, jo tad viņam labāka oma.
11.c klasē viesojās 2017.gada absolvents Kārlis Džeriņš

Dažas atziņas no stundas:
- uzzināju, ka motivācija ir gan ārēja, gan iekšēja;
- jātiek galā ar lietām, kas traucē koncentrēties;
- ir svarīgi atrast to, kas tevi motivē;
- saprast, ko vēlos darīt un kāpēc..
8.b klasē ciemos 2012.gada absolvents Jurģis Krugļikovs

Saruna par Latviju,ko katram nozīmē Latvija. Par darbiem, ko darām vai nedarām, un kāpēc darām vai nedarām. Katram bija iespēja padomāt par sevi un savu vietu šobrīd un nākotnē.
7.d klase iepazīstas ar 2012.gada absolventi Rūtu Hasneri

Rūta šobrīd ir Liepājas teātra mārketinga direktore, un klases stunda ar viņu bija ļoti vērtīga saruna par attiecībām, komunikāciju un karjeru. Tik aizkustinošs vēstījums, atmiņu stāstījums par ceļu no sarežģītām attiecībām klasē līdz saliedētam kolektīvam, kas turpina "salidot" ik gadu. Rūta iedvesmoja mūs, aicinot atbalstīt vienam otru mācībās, uzturēt draudzīgas attiecības, izrunāt sāpes, paskatīties acīs.
11.b klases tikšanās ar absolventi Intu Šoriņu
Saruna par to, kā katra iespēja dod pieredzi, katra pieredze ļauj īstenot ieceres. Nebaidīties no dažādiem darbiem, jo viss zināmais un pieredzētais ļauj labāk veikt to, kas iecerēts. Stāsts par dziesmu svētkiem, ceļojumiem un Liepājas pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam. Par Liepājas dizainu un ceļu līdz savu ideju piepildījumam. Un reizēm nav slikti, ja īsti nezini, ko gribi.
10.b klases ciemiņš – 2013.gada absolvents Aksels Aizkalns

Ļoti patika atmosfēra un galvenās atziņas:
- jādod iespēja viesiem mācību priekšmetiem, nevis jāšķiro pēc principa patīk/ nepatīk;
- kas paliek pāri, kad galvenais ir aizmirsies, ko es iegūstu no skolas un izglītības, kāda ir mana loma šajā procesā;
- izejot lielajā dzīvē, realitāte ir skarba, un tā uzreiz saliek pareizos akcentus, ko tev dzīvē vajag un kas tev jāprot.
10.a klasē ciemos 2018. gada absolvente Diāna Kraule

Saruna par to, kā Diāna veca savu attīstības ceļu, uzsverot, ka ģimnāzijas gados ir jāpiedalās, kur vien var, lai sakrātu pieredzi. Tas ir gan debatēs, gan pasākumu rīkošanā, gan mācībās. Viss iegūtais pašiem vien noderēs.
Prieks, ka viņa mums teica, ka sākumā tomēr aizgāja studēt kaut ko sev nepiemērotu, bet saprata, ka ir kļūdījusies un kaut kā tomēr nonāca pareizajā virzienā. Tas mani iedrošināja, jo es sapratu, ka kļūdīties studiju izvēlē ir 100% iespējama lieta, bet tā nav lieta, ko nevar izlabot. Tas ir tāds mierinājums.
Citam cilvēkam vidusskolā arī vēl ir šaubas par savu nākotni un ir vērts pamēģināt vairākas lietas, lai uzzinātu, kas patīk, kas nē.
Ļoti patika Zoom saruna, uzzināju vairāk par vidusskolēnu pieredzi, izvēloties savu karjeras novirzienu, un notikumus, kuriem ir nācies iet cauri, lai kaut ko sasniegtu.
12.b klasē ciemos 2017. gada absolvente Līga Kone
Tikšanās ar Līgu Koni bija ļoti vērtīga, jo pārrunājām praktiskas lietas. Līga ļoti labi virzīja sarunu par mācībām RSU, neslēpjot ne pozitīvās, ne negatīvās pārdomas. Bija praktiski piemēri reālajai studentu dzīvei, vērtīgi padomi par to, kā saglabāt savu mentālo veselību un noteikt dzīves prioritātes.
9.d klasē viesojās 2013.gada absolvents Niks Jansons

Saruna ar absolventu bija iedvesmojoša, atraktīva, tā motivēja ikvienu veidot īstenojamus mērķus un par daudz ko padomāt.
8.d klasē viesojās 2012. gada absolvente Oļesja Krugļikova
Nonācām pie atziņas, ko mēs kā klase varētu darīt Latvijas labā: beigt piesārņot vidi, mazāk izmantot plastmasu. Kā to panākt: motivēt vienam otru, sākt dzert no daudzreizlietojamām pudelēm.
9.b klasē viesojās 2006.gada absolvents Sandis Dejus

Skolēnu atziņas par klases stundu “Izglītība ilgtspējīgai attīstībai”:
- noderīga saruna par skolēnu izglītību nākotnē un motivāciju, kura ietekmējas laika gaitā. bija noderīga, atvēra vēl plašāk acis, saprotot, ko es nākotnē vēlos darīt;
- dzirdēju daudz ieteikumu, ka sadarbība, atbildība ir ļoti svarīgas lietas, ko apgūt jau no AGRA vecuma;
- jānovērtē apkārtējā vide/ daba;
- pati esmu atbildīga par savu mācīšanās procesu, lietām, ko daru. Neviens cits to manā vietā nedarīs;
- tad, kad tu pabeidz skolu, mācības nemaz nekur nepazūd, viņas saistās ar tevi visu dzīvi;
- ir jānovērtē viss, kas mums ir dots (iespēja mācīties mūsu skolā, mūsu valsts, utt.) un jāmācās ir visu dzīvi un jākrāj pēc iespējas vairāk zināšanas, lai attīstītu savu nākotni un, protams, jāatrod kas tāds, kas tevi motivē un pašam jābūt atbildīgam par savu dzīvi.
10.c klasē ciemos 1991.gada absolvents Atis Deksnis

Brīva atmosfēra, iespēja uzdot jautājumus, runas stils. Bija interesanti klausīties, kā skolā iegūtās zināšanas noder darbā un ikdienā, kā grūtos brīžos nepadoties un mācīties no kļūdām. Bija iespēja ieskatīties sfērā, kuru ikdienā neredz. Saruna bija iedvesmojoša, kas radīja pārdomas par izvēlēm, par izaicinājumiem, par to, ka dzīves laikā karjera var mainīties pilnīgi citā virzienā.
10.d klasē viesojās 2014. gada absolvente Terēza Šulca

Ieguvumi no stundas:
- Uzklausīt un salīdzināt atmiņas no skolas dzīvē, savā veidā liekot justies droši un noteikti ne vieniem.
- Apzināties, ka tas ir pilnīgi normāli -- nezināt, ko vēlies
- Lai saprastu, ko vēlies, izmēģināt daudzas un dažādas opcijas.
- Viena no mūsu klases galvenajām atziņām par šo stunda - ja nepamēģināsi, neuzzināsi.
12.d klasē viesojās 1989. gada absolvents Gunārs Ansiņš

Iedvesmojoša stunda.
Skolēnu atziņas:
- Iespēju ir daudz, nepieciešams tikai tās izmantot. Nedrīkst baidīties no riskēšanas.
- "Tikšanās ar absolventu Gunāru Asniņu mani pārsteidza, un es ļoti novērtēju, ka viņš interesējās par mūsu viedokli par Liepājas attīstību. Viņš pat piefiksēja mūsu vārdus, kas šķita īpaši aizkustinoši.
- Prieks, ka tikām uzklausīti, nejutāmies saspiesti. Ļoti draudzīga atmosfēra, kā arī prieks uzzināt Liepājas nākotnes labklājības plānus.
- Ja ļoti vēlies, tad to visu var sasniegt, ir tikai tajā jāiegulda laiks. Bija ļoti jauka, brīva saruna.
- Saturīga saruna par un ap Liepāju, par dzīves izvēlēm.
- Mērs G. Ansiņš ir ļoti atsaucīgs un ļoti runātīgs. Man riktīgi viņa uzskati un idejas piesaistīja uzmanību un vēlmi pievērsties tam, ko es gribētu Liepājā.
- Ansiņs stāstīja par garo ceļu, kā viņš vispār nonāca līdz mēra vietai, kas mani iedvesmoja un pavēra plašāku dzīves skatījumu.
8.c klasē ciemos 2006. gada absolvents Miks Šveiduks

Mēs tikāmies ar Miku Šveiduku. Jauns, gudrs vīrietis. Runājām par motivāciju, dienas režīmu, darbu sarakstiem, sapņu piepildīšanu, sevis disciplinēšanu un atbildību. Bieži klasē rodas jautājums, vai tas obligāti! Apskatījām šo jēdzienu, vai rīcība un bezdarbība rada sekas. Cik bieži liekas, ja es neko nedarīšu, tad jau viss būs kārtībā. Bet tā nu gluži nav!
It kā tik maznozīmīgs fakts, ka ieteicams katru rītu gultu saklāt, bez atrunām, ka vakarā tak atkal iešu gulēt! Tas ir savā ziņā veiksmes rituāls, ka ar sevis disciplinēšanu uzsāk dienas kārtību. Un modinātājs no rīta jāuztver kā prieka vēsts, jo tas pavēsta, ka esam dzīvi un varam uzsākt jaunu dienu un tikt līdz saviem mērķiem! Paldies Mikam par veltīto laiku mūsu klasei!
9.a klasē viesojās 2013.gada absolvents Raivo Kalderauskis

Saruna ar Raivo Kalderauski bija saruna par pašmotivāciju, par iespējām, kuras tiek dotas un kuras jāizmanto, par sasniegumiem, kurus Raivo guvis, esot tikai 28 gadus jauns: augstākā izglītība un 2 maģstra grādi, pasniedzēja darbs RTU, liela būvniecības uzņēmuma projektu vadītājs. Iedrošinājums skolēniem: nevajag baidīties darīt. Pat tad, ja kaut kas neizdodas. Vajag izmēģināt dažādas iespējas, lai atrastu to, kura patīk vislabāk.

Lapas karte
Karte