Karogu diena Skrundā

Datums: 2023.gada 3.februāris Autors: Baiba Mackiala

Šā gada 29. janvārī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni skolotājas Baibas Mackialas un Līgas Tālbergas pavadībā devās uz Skrundu, lai piedalītos Jauno Skrundas sargu sacensībās, kas tradicionāli tiek rīkotas pasākuma "Karogu diena" ietvaros. Šajā dienā tiek pieminēti Latvijas Brīvības cīnītāji, kas Oskara Kalpaka vadībā 1919. gadā patrieca lieliniekus no Skrundas un vēlāk turpināja atbrīvot visu Latviju. 

 

Uz militārajām spēlēm devās 4 komandas (7. a klase, 7. b klase, jauktā pamatskolas komanda un vidusskolas) un piedalījās uzdevumos, kurus organizēja Zemessardze. Dalībnieku vidū bija gan jaunsargi, gan citu skolu skolēni dažādās vecuma grupās, kopā 38 komandas. 

 

Skolēni demonstrēja savas komandas saliedēšanās, sadarbības, kā arī stratēģiskās domāšanas prasmes tādās aktivitātēs kā "Zirnekļtīkls", "Ievainotā nešanā", "Saliec puzli". Koncentrēšanās un preciziāte bija nepieciešama šaujot pa mērķiem un metot granātas. Savukārt vērošanas prasme un zināšanas noderēja meklējot dabā noslēptos militāros priekšmetus un orientējoties vēstures faktos.

 

Zemessardze dalībniekus cienāja ar skābeņu zupu un siltu tēju. Sasildīties varējām pie sakurtajiem ugunskuriem. 

 

Pasākuma noslēgumā devāmies Karogu gājienā cauri Skrundai uz Oskara Kalpaka piemiņas vietu. Gājienu iespaidīgu  padarīji daudzie nestie karogi - gan Latvijas Valsts, gan Latviešu strēlnieku bataljonu, gan studentu korporāciju. Svinīgumu piešķīra orķestra spēlētie marši.

 

Pasākumu noslēdza ar Latvijas Aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces patriotisko uzrunu, kā arī citu prominentu personu vēsturiskajam notikumam veltītiem vārdiem. 

 

Īpašs šis pasākums bija tiem karavīriem, kuri deva svinīgo zvērestu un tika uzņemti Zemessardzē. Savukārt skolēniem nozīmīgi bija saņemt uzvarētājkausus no Aizsardzības ministres I. Mūrnieces rokām. 

 

Kā atzina mūsu skolas skolēni, šāda veida pasākumos ne tikai var pārbaudīt savas spējas un prasmes, bet arī stiprināt savu patriotismu un apziņu, cik brīvība mums ir nenovērtējami svarīga.

 

Skolēni priecājās par "pašiņu" ar ministri I. Mūrnieci un motivēti organizēt turpināt arī mūsu skolas pasākumu "Bermontiāde Liepājā".

 

Par pasākumu plašāk skatīt šeit: https://www.youtube.com/watch?v=hiCyiX3mCaI