Kā jaunieši redz pasauli?
Datums: 2024.gada 23.maijs Autors: Zane Sproģe
26.aprīlī Liepājas Valsts ģimnāzijas 8.b, 9.b, 10.d klase devās uz “Lielo dzintaru”, lai ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu skatītos, klausītos un baudītu mākslu laboratorijas “CirqueMusique” izrādi jauniešiem “Nevaru ciest, ka viņi ēd tik skaļi”.
Skolēni jau pirms izrādes apmeklējuma literatūras stundu laikā sāka domāt par to, ko viņi, iespējams, redzēs pasākuma laikā. Ar skolēniem tika izspēlēta aktivitāte “Karuselis”, kuras laikā skolēniem bija iespēja savā starpā aprunātiem, apmainīties idejām par jautājumiem, kas saistīti ar teātri, izrādēm, aktiermākslu. Veicām prognozēšanu, kā arī atkārtojām teātra apmeklējuma etiķeti un domājām par to, kādi skatītāji mēs būsim.
Izrāde pavisam noteikti skolēniem nebija ierastajā formātā, tā radīja pārsteigumus. Izrāde, kurā satiekas mūzika, teātra un cirka māksla, nevar būt neinteresanta. Tā jauniešus uzrunāja. Arī tāpēc, ka tēmas, kuras tika skartas izrādē, bija viņiem aktuālas. Kādam vairāk patika mūzika, kādam aktierspēle, citu uzrunāja izmantotie cirka elementi. Skolēni juta līdzi uz skatuves notiekošajam, aplaudēja, aizdomājās, arī smaidīja, jo stāsts jau ir par viņiem pašiem, par jauniešiem, par to, kā viņi redz pasauli caur sevi, savu ģimeni un sabiedrību.
Pēc izrādes skolēni iejutās kultūras kritiķa lomā, rakstīja recenzijas. Dalījās arī ar saviem vērojumiem. Interesanta bija kāda skolēna atziņa: ”Esmu redzējis daudz klasiskas un mazāk klasiska teātra izrādes. Zinu, kas ir teātris, un apzinos to, ka tā ir augsta māksla. Taču ko tādu redzēju pirmo reizi. Paldies, skolotāj, ka aizvedāt aplūkot arī cita veida kultūru!”
Iesim, baudīsim, nebaidīsim eksperimentēt ar savām kultūras norišu izvēlēm! Un, protams, mēģināsim saprast, pieņemt viens otru!

Lapas karte
Karte