Izrāde "Kaija" Liepājas teātrī
Datums: 2023.gada 4.aprīlis Autors: Gustavs Zālītis
Kad teātra mākslas stundās ir iepazīts A.Čehovs un viņa darbs "Kaija", tad laiks apmeklēt teātri. Un tieši to 12.februārī darīja 11.klašu skolēni, skatoties A.Čehova lugas "Kaija" iestudējumu mūsdienīgā versijā.
Izrādes saturs un vēstījums atbilst jauniešu mērķauditorijai un arī stilizācija izdevusies visai veiksmīgi, lai arī skolēni kritizē modernizāciju, manuprāt, tā nefunkcionē tikai pāris detaļu dēļ, kas noteikti jau ir mainītas, pārlūkojot dramaturģisko materiālu. Novērojams, ka jauniešiem patīk apmeklēt teātri ne tikai lai sapucētos, izrādītos klasesbiedriem, bet arī ir patiesa interese par izrādes saturu, vēstījumu – apmeklēt teātri kļūst stilīgi.
Jauniešu domas pēc izrādes:
- Biju pateicīgs, ka teksts netika pārāk rediģēts un pāris aktieri perfekti attēloja to ko vajadzēja, bet nebiju šokēts, varbūt, jo zināju, kas tālāk notiks izrādē.
- Izrāde bija laba, bet gribējās, lai vairāk pastāsta par tēliem, piem., otrajā cēlienā Mašai uzradās bērns.
- Aktierspēle pārsvarā laba, bet iestudējuma pretenciozā daba (muzeja eksponāti) mazliet atņēma no vēstījuma, darbu par mākslas nenovērtēšanas sekā liekot uz podesta.
- Otrajā cēlienā – izņemot Sorinu no lugas tika zaudēts iemesls, kādēļ Arkadjina un Trigorins viesojas.
- Lugā viegli uztveramas bija attiecības starp varoņiem.
- Bija diezgan grūti saprast, kas, ko, kā un, manuprāt, bija pārāk modernizēts.
- Man patika, ka izrāde bija modernizēta, tas palīdzēja labāk saprast, bet, manuprāt, bija nepārdomāti, jo mūsdienās zirgus neizmanto kā galveno transportlīdzekli, tomēr izrādē tā bija.
- Man nepatika izrāde, tāpēc ka pēc otrā cēliena izrādes vēstījums kļuva neskaidrs.

Lapas karte
Karte