Izrāde "Dziesmusvētki"

Datums: 2024.gada 25.aprīlis Autors: Līga Tālberga

9.a klase 23. aprīlī apmeklēja Liepājas teātra izrādi “DZIESMU SVĒTKI”.

 

Dziesmu svētku laikā tūkstošiem cilvēku spēj vienoties dziesmās un dejās, kas aizkustina citu tūkstošu sirdis. Šajā stāstā satiekas tikai deviņi mūsu līdzcilvēki, un tomēr – viedokļi par to, kas un kāpēc notiek Dziesmu un Deju svētkos, var novest kā līdz smiekliem, tā asarām, un cerams – ne līdz kam traģiskākam. Un lai arī šajā izrādē tiks runāts par Dziesmu svētkiem – jautājums beigu beigās ir par mums pašiem – kā saglabāt savu balsi pēc lielās dziedāšanas un kā šajos sajukušajos laikos vienoties ne tikai dziesmā, bet arī sarunā. Vai tiešām, lai patiesi sarunātos, mums vienmēr vajag īpašu iemeslu?

 

Dažas no atziņām, pārdomām pēc izrādes noskatīšanās

  • Izrāde bija ļoti interesanta un lika saprast vairākas lietas, piemēram, ka, tikai strādājot kopā un meklējot risinājumu, var nokļūt pie vajadzīgās atbildes.
  • Man izrāde ļoti patika! Nedaudz apjuku, ieejot zālē, jo bija īpatnējs zāles izkārtojums, taču tas nemainīja to, ko redzēju. Izrāde lika man aizdomāties par dažādām dziļākām tēmām. Izrādes laikā vēroju arī aktierus un to vizuālo skatu, tie bija tādi paši kā mēs. Aizdomājos par to, kā cilvēki skatās uz lietām un ka katram ir savs viedoklis un skatpunkts.
  • Šī izrāde patiešām bija brīnišķīga! Bija ļoti nepierasti tas, ka aktieri it kā bija daļa no skatītājiem. Jautājumi, par kuriem tika runāts izrādē, bija ļoti aktuāli un populāri.
  • Šī izrāde visiem ir jānoskatās.
  • Es pēc izrādes sāku domāt par dziesmām un vispār par Latvijas tradīcijām. Es šo izrādi ieteicu visai savai ģimenei. Tā jāredz.
  • Man izrāde ļoti patika un varēja pa īstam padomāt, vai Dziesmu svētki ir vajadzīgi vai nē. Man patika, ka cilvēki mainīja savas domas, dzirdot citu stāstus.
  • Bija ļoti interesanti iepazīt dažādus viedokļus par Dziesmu svētkiem. Es uzzināju lietas, par kurām agrāk nebiju vispār domājusi. Manuprāt, aktieri ļoti labi parādīja dažādus tēlus, un es jutos it kā es būtu ieslēgta istabā kopā ar viņiem.

 

Paldies programmas “Latvijas Skolas soma” atbalstam.