Islandes vēsmas Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā

Datums: 2017.gada 19.decembris Autors: Elza Indra Enkūzena, Dace Groduma-Vīriņa

8.decembrī, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 11.a klasē norisinājās tikšanās ar islandiešu rakstnieci Steinunu Helgadotiru (Steinunn Helgadóttir) un tulkotāju Denu Dimiņu.


Pasākuma pirmajā daļā skolēni uzzināja par tūrismu, mūziku, Islandi agrāk un tagad, kā arī vairāk par rakstnieci pašu, kura dzimusi Reikjavīkā, raksta dzeju un nodarbojas ar mākslu – glezno, gatavo instalācijas un video, ir rīkojusi personālizstādes un piedalījusies mākslinieku grupas izstādēs. Par “Balsīm no telegrāfista mājas” (2016), kas ir viņas pirmais prozas krājums, Steinuna saņēmusi Fjöruverðlaunin, sieviešu literatūras balvu. Šogad izvēlēta par vienu no desmit Eiropas literatūras jaunajām balsīm (Literary Europe Live‘s New Voices from Europe).


Tikšanās otrajā daļā skolēni kopā ar tulkotāju Denu Dimiņu dalījās pārdomās par islandiešu valodas īpatnībām un tulkošanas procesu, kad tika salīdzināts profesionāla tulkotāja veikums - no islandiešu uz latviešu valodu - , un skolēnu tulkots fragments - no angļu uz latviešu valodu (kas pirms tam tulkots no islandiešu uz angļu valodu).


Pasākums norisinājās Ziemeļvalstu dienu ietvaros.

 

Islandes vēsmas Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā