Grāmatu kluba viesības

Datums: 2018.gada 2.novembris Autors: Lāsma Spāģe

Ģimnāzijas grāmatu klubs ir atsācis savu darbību. 19.oktobra grāmatu kluba viesībās piedalījās 13 viesi, kuriem ir garlaicīgi lasīt vienatnē, kuri grib dalīties savās domās ar citiem grāmatmīļiem, kuri vēlas iegūt zināšanas bez mājas darbiem, kuri grib uzlabot atmiņu un koncentrēšanās spējas, kuri vēlas interesanti pavadīt laiku ar grāmatām un saldumiem un krāt pārsteiguma žetonus.

 

Grāmatu kluba viesi izbaudīja Marka Hedona saistošo darbu “Savādais atgadījums ar suni naktī”. Romāns ieguvis lielu popularitāti pusaudžu un jauniešu vidū, kā arī atkārtoti izdots latviešu valodā un iekļauts 2012. gada “Bērnu žūrijas” grāmatu kolekcijā.

 

Stāsts ir par piecpadsmitgadīgu puisi, kurš pasauli redz un izjūt savādāk – viņam nepatīk pieskārieni, svešinieki, dzeltenā un brūnā krāsa, bet ļoti labi padodas matemātika un fizika. Nespēja izjust to, ko jūt apkārtējie, rada grūtības komunikācijā ar apkārtējiem.

 

Rakstnieks saistošā veidā parāda cilvēka ar īpašām vajadzībām dzīvi – tiek nogalināts kaimiņienes suns un galvenais varonis Kristofers izmeklē mīklainos nāves apstākļus un raksta par to savu stāstu, kurā bez detektīva elementiem un matemātikas gudrībām, top redzējums par apkārtējiem cilvēkiem. Intriga par to, kas ir suņa slepkava, lai paliek līdz brīdim, kad grāmata tiks izlasīta.

 

Grāmatu kluba viesiem ļoti patika grāmatas fragmenti, tādēļ pat tika izveidota grāmatas lasīšanas rinda. Lai izjustu kā tas ir būt savādākam, kluba viesi tik pierasto ikdienas darbību kā rakstīšanu, veica ar pretējo roku nekā pieraduši (rezultātus skatīt attēlā).

 

Nākamās grāmatu kluba viesības 9.novembrī!