Ģimnāzijas debatētāji Nacionālajā debašu turnīrā Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijā
Datums: 2025.gada 1.decembris Autors: Ineta Drēže
29.novembrī ģimnāzijas debatētāji piedalījās biedrības “Debašu centrs” organizētajā Nacionālajā debašu turnīrā vidusskolēniem un pamatskolas klašu skolēniem latviešu un angļu valodā, kurš norisinājās Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Turnīra debašu par tēma “Mākslīgais intelekts ir/ nav drauds nākotnes sabiedrībai”. Turnīrā piedalījās 150 dalībnieki no 18 Latvijas skolām: Liepājas debatētājus pārstāvēja 10 debašu komandas un tiesneši no Liepājas Valsts ģimnāzijas, Oskara Kalpaka vidusskolas un Liepājas Draudzīgā aicinājuma vidusskolas, Liepājas Raiņa vidusskolas. Turnīrā kopumā piedalījās 36 komandas, no kurām 18 debašu komandas debatēja latviešu valodā, 12 komandas angļu valodā un 6 komandas pamatskolas grupā.
Mūsu skolu pārstāvēja pamatskolas komanda, kuras sastāvā debatēja Odrija Gunika ( 8.d), Agate Neimane ( 7.d), Kira Čīma ( 9.c) un vidusskolas komanda, kuras sastāvā debatēja Ralfs Grantiņš (11.a), Darja Kovaļova ( 11.a) un Amēlija Grantiņa ( 11.a).
Kopvērtējumā mūsu pamatskolas komanda ierindojās 3. vietā, bet vidusskolas debatētāji 18 komandu konkurencē ierindojās 7. vietā.
Vislielākie sasniegumi Odrijai Gunikai, kura ieguva turnīra labākā runātāja titulu.
Apsveicam!
Paldies mūsu biju bijušajiem debatētājiem, nu jau studentiem - Luīzei Nillei un Eliasam Džeriņam par atbalstu debašu tiesāšanā, kā arī skolotājām Dacei Grodumai – Vīriņai un Inetai Drēžei par komandu sagatavošanu.

Lapas karte
Karte