Fotostāsti. Ojārs Vācietis un Ludmila Azarova

Datums: 2019.gada 7.februāris

Februāris tradicionāli ir ne tikai sveču mēnesis, bet arī mīlestības mēnesis. Mīlas dziesmu koncerts 10. februārī pulksten 15:00 izskanēs koncertzālē “Lielais dzintars” kā veltījums izcilajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim un viņa dzīvesbiedrei, dzejniecei, tulkotājai Ludmilai Azarovai, savukārt Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā ikviens interesents līdz 18.februārim aicināts apmeklēt Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstādi.

 

Ekspozīcijā apskatāmi Ojāra Vācieša portreti no foto meistara Ata Ieviņa pirms 10 gadiem tapušās izstādes “Fotostāsti.  Literārā dzīve no 70. gadiem līdz mūsdienām.”, kā arī daļa no Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienai veltītās izstādes “Baltā lāča gramšķi”.

 

O.Vācieša muzeja izglītojošā darba vadītājs Mārtiņš Bērziņš: “Rīgā, Pārdaugavā, Ojāra Vācieša ielā 19 kopš 1992. gada atvērts Ojāra Vācieša muzejs. Un, lai gan tas vienlaikus ir arī Ludmilas Azarovas, dzejnieka sievas, muzejs, viņas klātbūtne ir tikko nomanāma – tā bija apzināta Ludmilas pozīcija -  turēties ēnā. Jo viņa nemīlēja atrasties ne karstā saulē, ne dzejnieka slavas  prožektoru gaismā. “Es jau esmu baltais lācis”, teikusi dzejnieka sieva. Tādēļ uz Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienu 2015. gadā muzejā veidojām šo viņai veltīto izstādi “Baltā lāča gramšķi”, kuras daļu šobrīd var iepazīt Liepājā.”

 

Divas spēcīgas personības -  viņu satikšanās, kopā būšana, atbalsts atbalsojas dzejnieku vēstulēs, daiļradē, fotogrāfijās. Atliek vien ieiet 2.stāva gaitenī ieskatīties, izlasīt, padomāt.

 

MDz-afisa-A2