Erasmus+ projekta “EUthApp” aktivitātes Turcijā

Datums: 2018.gada 16.aprīlis Autors: Renārs Spinga

04.04.-11.04. mūsu skolas skolēni Marta Maisiņa, Žanete Markova, Anete Zulmane, Diāna Kraule, Laura Priedolta, Laura Sliede, Adrians Pladers, Renārs Spinga un skolotājas Dace Groduma-Vīriņa un Agita Bargā, kā arī direktors Helvijs Valcis piedalījās Erasmus+ projektā “EUthApp - The Alternative Guide for Young Travellers”. Šī projekta ietvaros Turcijas pilsētā Söke norisinājās noslēguma tikšanās ar turku un spāņu skolēniem no projekta sadraudzības skolām. Iepriekš latviešu un turku skolēni devās uz Spāniju, kā arī spāņu un turku vienaudži ciemojās Latvijā. Projekta laikā skolēni vāc informāciju par apskates objektiem un aktivitātēm, kas būtu interesantas jauniešiem; teksti, video, audio u.c. materiāli tiek tulkoti dažādās valodās un ievietoti mājas lapā www.euthapp.eu .
Turcijā skolēni aplūkoja, izzināja un izveidoja video materiālus ar audio ierakstiem četrās valodās (turku, spāņu, latviešu un angļu) vairāk nekā par 30 vietām, apskates objektiem, vēsturiskiem pieminekļiem Söke, tās apkārtnē un Izmirā. Iespaidīgākās no tām: Priene, Efesa, Magnesia, Pamukkale un Izmiras pilsētas panorāma.
Darbs pie mājaslapas izstrādes nebūt neierobežoja iepazīt un apbrīnot Turciju, tās vēsturi, kultūru, iedzīvotājus un viņu dzīvesveidu, jo visi skolēna dzīvoja viesu ģimenēs.
Projekts daudziem skolēniem atvēra acis un lauza stereotipus par turkiem - vismīlīgajiem un draudzīgajiem, laipnajiem -, jo skolēni un skolotāji aizvadīja neaizmirstamu laiku un ieguva lieliskus iespaidus par šo zemi un iedzīvotājiem, un saviem vienaudžiem, kas nu jau ir kā draugi.
Erasmus+ projekts “EUthApp" norisinās jau otro mācību gadu. Izmanto šo lielisko iespēju un iesaisties kādā no projektiem 2018./2019. m.g.!

Erasmus+ projekta “EUthApp” aktivitātes Turcijā