Dziesmu svētkiem būs būt

Datums: 2024.gada 4.novembris Autors: Žaneta Flaksa-Dzeguze

Tik iespaidīgi skan dziesma “Saule. Pērkons. Daugava”!  Tik vareni skan, ka emocionāli kļūst pat tie 9. d klases skolēni, kurus, šķiet, tā īsti nekas nespēj aizkustināt. Un, kad ekskursijas vadītāja jautā par sajustajām emocijām, skan atbildes : dziesma raisa lepnuma sajūtu, piederības sajūtu savai tautai, pat skudriņas skrien…

 

Un tā mēs, 9. d klases skolēni, skolotājas, 17. oktobrī bijām tur – Mežaparka Lielajā estrādē, kur pavisam nesen – šā gada 5. jūnijā – tika atklāta Dziesmu svētku telpa. Esam pirmajā stāvā, kur, sēžot pie “Līgo karoga” klausāmies vadītājas stāstījumu par to, ko varēsim uzzināt, pieejot pie interaktīvās dārgumu sienas ar nosaukumu “Laika upe”. Tā patiesi mūs izved cauri Dziesmu svētku laikam, sākot jau no pirmssākumiem un beidzot ar mūsdienām.

 

Labprāt pasēžam klausīšanās krēslos, izvēlamies katrs sev tīkamāko un klausāmies…

 

Otrajā stāvā ir vieta, kur varam darboties ar vadītājas sagatavotajiem uzdevumiem, meklējot atbildes uz jautājumiem, krāsojot tautastērpus, kur varam aplūkot svētku katalogus, grāmatas, kur varam diskutēt un sadzirdēt. Sadzirdēt sevi, sadzirdēt otru, sadzirdēt dziesmu… Un tad ekskursijas vadītāja atgādina reiz Vairas Vīķes- Freibergas teiktos vārdus, ka “mēs esam diženi! Mēs esam raženi! Mēs esam skaisti! Mēs zinām, ko mēs gribam! Un, ko mēs gribam, to mēs varam! Un ko mēs varam, to mēs darām”!

 

Katrs aizdomājas. Aizdomājas par sevi, savu tautu, par ikviena diženumu, skaistumu un spējām.

 

Un cik vareni skan mūsu balss, kad uzkāpjam lielajā estrādē! Tik vareni, ka pat tie, kas īpaši dziedāt negrib, šoreiz tomēr dzied. Un, jā, ilgojas būt tajā lielajā Dziesmu svētku korī, lai izdziedātu savu prieku, savu lepnumu un vienotību.