Debašu seminārs- meistarklase

Datums: 2019.gada 24.septembris Autors: Ineta Drēže

20., 21.septembrī mūsu skolā notika biedrības Debašu centrs sadarbībā ar Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas Metodisko centru organizētais 2 dienu seminārs – meistarklase skolotājiem un skolēniem, kurā piedalījās dalībnieki no: Liepājas 5., 6., 10., 15., vidusskolām, Ventspils 4.vidusskolas, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Talsu Valsts ģimnāzijas, kā arī mūsu skolas esošie un jaunie debatētāji. 2019./2020.mācību gadā aprit 25 gadi kopš Latvijā aizsākās debates un tajās iesaistījās vairāki desmiti skolu, debatējot latviešu un angļu valodā Karla Popera debašu formātā. Lai Latvijas debatētāji būtu konkurētspējīgi starptautiskajos debašu turnīros, notiek pāreja uz debašu jauno formātu - World School Debate. Apgūt šo debašu formātu bija galvenais mērķis, kā arī dot iespēju skolotājiem apgūt debašu metodes un paņēmienus, kuri būtu izmantojami efektīvam mācību procesam.

 

Pirmajā dienā notika vairākas meistardarbņīcas, kuras vadīja mūsu skolas debašu treneres – skolotājas Ineta Drēže un Dace Groduma – Vīriņa un Iecavas vidusskolas debašu trenere Vita Lauciņa - Veinere. Nodarbības par pasaules debašu formātu vadīja "QUO tu domā?" lektors Edgars Klētnieks, savukārt meistardarbnīcu par to, kā  uzstāties auditorijas priekšā vadīja pedagogs un režisors Juris Ločmelis.        

 

Otrajā dienā jaunie debatētāji debatēja par tēmu: “Vai jaunieši spēj kritiski izvērtēt influenceru piedāvāto dzīves stilu”, savukārt debašu treneri piedalījās debašu tiesāšanā. Jau trešo gadu jaunieši debatē par tēmām, kuras ir saistītas ar medijpratības jautājumiem.

 

Cerams, ka mērķis tiks sasniegts un novembrī mūsu debatētāji varēs pārstāvēt mūsu skolu debašu turnīros!