Debašu meistarklases ģimnāzijā
Datums: 2023.gada 3.oktobris Autors: Ineta Drēže
29., 30. septembrī mūsu skolā notika biedrības Debašu centrs sadarbībā ar biedrību "QUO tu domā?" organizētais 2 dienu seminārs - meistarklases skolēniem un skolotājiem, kurā piedalījās 85 dalībnieki no: Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, 5., 6., 10., 15., vidusskolām, Ventspils 4.vidusskolas., Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Āgenskalna ģimnāzijas, Iecavas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Saldus vidusskolas. Mūsu skolu šajā pasākumā pārstāvēja debatētāji ar pieredzi: Luīza Nille, Eliass Džeriņš, Kārlis Ābele, Patrīcija Rogule, kā arī jaunie debatētāji Una Goguadze, Intars Pomerancis un Josija Ivanovska.
Pirmajā dienā notika meistardarbnīca jaunajiem debatētājiem, kuru vadīja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas debašu treneres – skolotājas Ineta Drēže un Dace Groduma – Vīriņa, nodarbības par debašu klubu vadīšanu vadīja Adele Pužule no biedrības "QUO tu domā”, savukārt skolotāji un jaunie tiesneši piedalījās nodarbībā par debašu tiesāšanu.
Jaunieši ne tikai apguva debašu pamatus, bet arī iepazina viens otru, darbojoties dažādās saliedēšanās aktivitātēs, kas palīdzēja vēlāk sadarboties jauktajās debašu komandās. Otrajā dienā notika debates par tēmu: “Personas, kas rada vai izplata dezinformāciju ir sodāmas”, savukārt debašu treneri piedalījās debašu tiesāšanā.
Šajā mācību gadā debašu tēmas būs saistītas ar gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Cerams, ka meistarklases dos impulsu aktīvi iesaistīties debašu kustībā jauniem debatētājiem!

Lapas karte
Karte