Ceļazīme uz Stokholmu

Datums: 2019.gada 9.maijs Autors: Signe Berga

27.aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā 13.reizi notika jūrniecības konkurss vidusskolēniem “Enkurs” finālsacensības, kurās piedalījās 12 skolu komandas, kas  ceļazīmes bija izcīnījušas vairākās atlases kārtās. Konkursā  arī šogad skolu komandām vajadzēja rādīt savas zināšanas un prasmes jūrniecības jautājumos, Pirmās palīdzības sniegšanā, uzdevumā komandas sadarbībā un virves vikšanā.  Skolas komanda jau 11.reizi ieguva ceļazīmi braucienam uz Stokholmu, otro gadu pēc kārtas izcīnot 3.vietu, piekāpjoties tikai Alūksnes Valsts ģimnāzijas un Ventspils Valsts ģimnāzijas komandām. Visas trīs komandas braucienā uz Stokholmu dosies 26.maijā.

Iespējams, ka kāds no šī gada konkursa dalībniekiem savu nākotni saistīs ar jūrniecību (no iepriekšējiem konkursa “Enkurs” dalībniekiem 6 izvēlējušies studijas Latvijas Jūras akadēmijā).

Paldies Andrim Bišofam par mācībām pirmajā palīdzībā, kuģa “Virsaitis” apkalpei, īpaši kapteiņa palīgam Marekam Kibeļskim, Liepājas Jūrniecības koledžas pasniedzējiem  par palīdzību mācību procesā saistībā ar jūrniecības tematiku!

Lepojamies un sveicam komadas dalībniekus ar panākumiem!

Komandas dalībnieki:

Martins Samms (12.), Silva Bišofa (11.b),  Ance Flakse (10.d), Beāte Berga (11.b), Valts Kālis (10.d), Arvīds Dzintarnieks (12.c), Roberts Bēča (12.c), Markuss Rihards Dzintars (11.d), Markuss Gedmins (11.b ), Everts Žvagiņš (12.d).