Ceļš uz mākslas pasauli - Liepājas operas simtgades svētki

Datums: 2022.gada 2.novembris Autors: Anna Patrīcija Brūna

Liepājas vēstures lappuses cieši saistītas ar mūziku. Pirms 100 gadiem pilsētā atklāja Liepājas operu. Un šogad, 28. un 29. oktobrī, par godu šim notikumam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” pirmo reizi tika izrādīta koncertzāles idejas autora un diriģenta Imanta Rešņa iecerētā un starptautiskas radošās komandas iestudētā Hektora Berlioza dramatiskā leģenda Fausta pazudināšana”, kuru abos izrādes vakaros skatītāji novērtējuši ar vētrainām stāvovācijām. Lepnums un prieks, ka šajā uzvedumā bija iespēja piedalīties arī ģimnāzijas skolēniem Annai Patrīcijai Brūnai (11.a), Nikolai Krasovskai (10.c), Jorenam Daugulim (12.a), Matīsam Jaunzemim (11.d), Sebastianam Šmitam (12.d), Emīlam Guntim Ķūsim (12.b) un skolotājam Normundam Dzintaram.

 

Sākumā neviens īsti nesaprata, kam ir piekritis. Taču, sākot mēģinājumus ar kori un strādājot ar režisori, sākām aptuveni saprast, kas notiek. Katrā mēģinājumā cītīgi strādājām, vakarā ar prieku un nogurumu sejā gājām mājas atpūstie , lai no rīta atkal turpinātu iesākto. Kad jau redzējām gala rezultātu, sapratām, ka viss smagais, nogurdinošais darbs ir atmaksājies. Esot uz skatuves, redzot pilno zāli skatītājiem, un darīt to, ko ikdienā nekad neesi darījis. Pēc abām izrādēm bija liels gandarījums, emocionālas un neaprakstāmas sajūtas, jo, esot uz skatuves, tu atstāj ļoti daudz emocijas no sevis. Mēs iepazinām jaunus, kolosālus cilvēkus. Ieguvām milzumlielu pieredzi, kuru noteikti vēl ilgi atcerēsimies. Esam ļoti pateicīgi diriģentei Ilzei Valcei par šo iespēju mācīties un būt ar lieliem māksliniekiem uz “Lielā dzintara” skatuves.