BĪSTAMA SITUĀCIJA – TUVOJAS ZIEMASSVĒTKI!

Datums: 2017.gada 4.decembris Autors: Lāsma Spāģe

Gada tumšākais laiks sakrīt ar cilvēka apceres laiku un tā nav nejaušība, bet dabas brīnums, kas atgādina cilvēkam - apstājies, padomā un pārdomā. Bet informācijas sabiedrības cilvēks nespēj apstāties, jo apkārt tik daudz spožuma un gaistoši izaicinājumi, kas dara mākslīgi gaišu šo tumšo laiku, kad patiesībā vajadzētu ļauties tumsai ar gaišu sveces liesmu un maziem labiem darbiņiem. Un viens no mazajiem labajiem darbiņiem, tuvojoties Ziemassvētkiem, būtu padomāt par dāvanu sev – mirkli ar grāmatu, kuru izlasot viss nostājas pareizajās vietās, jo tā ir kā gaišs ceļvedis tumšajā laikā, tumšajās domās....

 

Žila Evansa grāmata „ Filozofija reālajai dzīvei un citām bīstamām situācijām” atklāj dzīves pilnveidošanu ar praktiskās filozofijas palīdzību, ar atziņām, kuras kādam jau zināmas, tikai šeit tās skatītas no antīkās filozofijas aspekta. Nepārprotiet, tā nav akadēmiskā filozofija, bet gan „reāla filozofija ielai un mikrorajonam, darbvietai, kaujas laukam, mīlestībai, dzīvošanai” ( izdev. Jumava).

 

Daži citāti ierosmei un arī provokācijai:

„Mūsu uzskati var padarīt mūs slimus vai palīdzēt uzturēt lielisku veselību” (27.lpp).

 

Vairākums skolēnu „Anglijas skolās apgūst priekšmetu „Mācīšanās sociālie un emocionālie aspekti”, kas māca viņiem, kā „saprātīgi izturēties pret savām emocijām,....ASV katrs kareivis militārajā dienestā apgūst „elastīgās domāšanas” kursu” (29.lpp.).

 

„Vienīgie, kas skolās māca noteiktu vērtību sistēmu, ir sporta skolotāji vai treneri” (67. lpp.).

 

Dari visu ar mēru un ienāc bibliotēkā!

 

BĪSTAMA SITUĀCIJA – TUVOJAS ZIEMASSVĒTKI!