7.c klases ekskursija uz Bausku un Tērveti

Datums: 2020.gada 4.novembris Autors: Marta Rozentāle

Mūsu klases pirmā ekskursija kā ģimnāzistiem. Izbraucām agrā rīta stundā, bet nogurums neņēma virsroku – mūsu prieks bija labi sadzirdams tuvējā apkārtnē.

 

Klases pirmais apskates objekts bija Bauskas pils. Kad ieradāmies Bauskā, jau bija sācis līt. Diemžēl lietus mūs pavadīja visu atlikušo dienu. Bauskas pilī klasi sadalīja divās grupās. Viena devās pils ekskursijā, taču otra spēlēt senās spēles. Skolēniem patika spēle ar stikla lodītēm, kuru viduslaikos parasti spēlēja mūķenes vai jaunas dāmas, kad bija garlaikotas. Interesantas šķita senlaiku gultas, jo tās bija tik maziņas, izrādās, ka cilvēki kādreiz gulējuši sēdus pozīcijā. Bija skolēni, kuriem ļoti patika seno laiku mode un ģērbšanās stils. Vēl uzzinājām, ka gaļu karināja pie griestiem, lai mājdzīvnieki nenozagtu. Vēl bija daudz jautājumu, uz kuriem tika izsmeļoši atbildēts.

 

Tad devāmies uz Bauskas motormuzeju, tur bija krāšņi automobiļi, par kuriem ļoti aizrautīgi un interesanti stāstīja gids. Sākot ar vienkāršiem un beidzot ar ekskluzīviem auto, ar kuriem varēja pārvietoties tikai ļoti svarīgi cilvēki.

 

Kad bijām izēduši Bauskas ēdnīcu “Rātslaukums”, tad devāmies uz Tērvetes Tarzānu. Tur pārbaudījām savu drosmi un izturību, jo lietus klātbūtne jau tā sarežģītās trases padarīja vēl grūtāk iekarojamas. Bet lielais prieks par pavadīto laiku bija spēcīgāks par izmirkušajām drēbēm.

 

Paldies “Skolas somai” un vecākiem par finansiālu atbalstu!