5. Jāzepa Pīgožņa balvas glezniecībā jauniešiem.
Datums: 2023.gada 30.oktobris Autors: Kristīne Gundarina
16. septembrī Preiļu Kultūras centrā bija īpaši svētki! Tika atklātas divu konkursu izstādes – 9. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā un 5. Jāzepa Pīgožņa balvas glezniecībā jauniešiem. Izstādes bija grandiozas! Šogad jauniešu darbu skaits bija īpaši liels! No 14 mācību iestādēm tika iesūtīti 64 darbi. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja bija māksliniece Laura Pīgozne, komisijas locekļi mākslinieces Silvija Berezovska un Dace Abricka.
Komisija nosauca pirmo triju vietu ieguvējus un audzēkņus, kuri saņems Atzinības rakstus. Pārējie konkursa dalībnieki saņēma Pateicības.
No Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas dalību šajā konkursā pieteica 8.d klases skolniece Marta Kursinska ar viņas glezniecības darbu “Uzmirdz Tāšu muižas dīķis”. Jāpiemin to, ka esošais darbs tehnikā – akrils uz kanvas – ir izstrādāts uz formāta izmēra 60x80cm.
Klātesošajiem bija iespēja tikties ar izciliem māksliniekiem, zinātniekiem, profesoriem, uzklausīt to vērtējumu un atziņas. Mākslinieks A. Naumovs savā uzrunā teica, ka jauniešu ainavu gleznas ir tik izcilas, ka var droši apgalvot, ka Latvijas mākslai ir nākotne! Turpmāk šo jauniešu darbi ceļos pa Latvijas mākslas skolām.
Lepojamies ar jaunās mākslinieces sasniegumiem!

Lapas karte
Karte