Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/vhosts/lvg.lv/httpdocs/lib/class.db.php on line 100

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /var/www/vhosts/lvg.lv/httpdocs/lib/class.db.php on line 100

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas debašu klubs

Datums: 2016.gada 26.oktobris

1994.gadā debates tiek ieviestas Latvijā, un par debašu kustības centru kļūst Liepāja. Jau kopš pašiem pirmsākumiem, par vieniem no aktīvākajiem debatētājiem kļūst Liepājas 1.vidusskolas skolēni un skolotāji.

Par debatētāju treneri kļūst vēstures skolotāja, šobrīd esošā debašu centra vadītāja Ineta Drēže. Tiek piesaistīti vairāki skolotāji, tai skaitā Dagnija Deimante, Mārtiņš Freimanis, Signe Berga, Normunds Dzintars, Dagnija Šimanska, Dace Groduma – Vīriņa. Ar „SOROSA” fonda” starpniecību, skolotāji tiek apmācīti un kļūst par debašu tiesnešiem. Debatēts tiek gan angļu, gan latviešu valodā, gūstot labus rezultātus gan valsts mēroga turnīros, gan ārpus valsts robežām. Liepājas 1. vidusskolas nosaukums tiek plaši prezentēts un godam aizstāvēts. 2009.gadā skolai mainot nosaukumu un kļūstot par Liepājas Valsts 1.ģimnāziju, debašu kustība turpina savu darbību. Kopš šī gada skolas debatētāji startē zem Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas nosaukuma.

Arī Kurzemes reģionālā turnīra norises vieta ik gadu ir tieši Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā. Skola var lepoties ar panākumiem bagātām debašu komandām. Kā labus debatētājus skolotāji atceras Kristapu Kauguru, Intu Skaldi, Artūru Čukuru, Madaru Kiršu, Undīni Rubezi, Ievi Stomu, Andu Ziemeli, Mariju Urbanoviču, Miku Deimantoviču.

Labākiem skolas debatētājiem ir bijusi iespēja pārstāvēt Latviju starptautiskos debašu turnīros. 2009. gadā trīs Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolniecēm (Undīnei Rubezei, Ievai Stomai, Madarai Kiršai), uzvarot konkursā un esot par labāko debašu komandu angļu valodā, tika dota iespēja doties uz vasaras skolu Mičiganā, ASV.

Divus gadus pēc kārtās Pasaules individuālā debatēšanas un publiskās runāšanas čempionātā Latviju pārstāvēja Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni. 2010. gadā uz čempionātu, kas notika Druskininkos Lietuvā, devās debatētāji Miks Deimantovičs, Inga Dzērve un skolotāja Dagnija Deimante. 2011. gadā uz čempionātu, kas notika Austrālijas pilsētā Brisbanē, devās skolnieki Artūrs Čukurs, Anda Ziemele un angļu valodas skolotāja Dagnija Deimante.

Ikviens, kurš mācās Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā, ir laipni aicināts pievienoties jau esošajam debatētāju pulkam. Reizi nedēļā debatētāji pulcējas, lai dalītos ar idejām un zināšanām. Gan skolotāja Ineta Drēže, gan Dace Groduma – Vīriņa, daloties ar savu pieredzi un ieteikumiem, palīdz skolēniem pēc iespējas labāk sagatavoties gan nacionālajiem, gan reģionālajiem debašu turnīriem.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā debates ir ar senu un stabilu vēsturi, kā arī tām tiek piešķirta nozīmīga vērtība skolas dzīvē.

 

Panākumi:

  • Līdz 2013.gadam
  • 2013./2014.m.g.
  • 2014./2015.m.g.
  • 2015./2016.m.g.

 

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas debašu klubs piedāvā

  • Debašu meistarklases pieredzējušu debašu treneru vadībā
  • Debašu turnīru organizēšanu
  • Paraugdebates

 

Sadarbība

Liepājas Valsts 1.ģimnāzija ir “Debašu centra” dalībskola, kas paver iespējas skolēniem parādīt savas debašu prasmes visā Latvijā, debatējot ar skolēniem no visiem Latvijas novadiem.

 

Mūsu sadarbības partneri: