2022./2023. mācību gads
8.decembrī ģimnāzijas aulā teatrālu ceļojumu skolas vērtību pasaulē veica visu četru 7.klašu skolēni, prezentējot uzvedumus, kas tapuši, apgūstot prasmes dažādos mācību priekšmetos (literatūrā, vizuālajā mākslā, mūzikā, teātra mākslā, sociālajās zinībās un klases stundās).
Katra klase uzstājās ar 7 līdz 10 minūšu garu iestudējumu par vienu no ģimnāzijas vērtībām – ATBILDĪBA, GODS, LEPNUMS, VIENOTĪBA. Uzvedumi tika radīti, semestra gaitā iepazīstot visas skolas vērtības, bet padziļināti izpētot vienu no tām un piedāvājot dažādas idejas, kā šīs konkrētās vērtības nozīmi atklāt skatuves valodā.
Skolotāju vadībā katra klase izstrādāja scenāriju, dalīja lomas un pienākumus, pieredzēja iestudēšanas grūtības mēģinājumos, domāja par vizuālo un muzikālo noformējumu, sagatavoja afišas un ielūgumus.
Uzstāšanās aulā ļāva skolēniem gan apliecināt izpratni par skolas vērtībām, gan pārbaudīt mācību procesā iepazītās prasmes, gan iegūt pieredzi, uzstājoties plašākai auditorijai ārpus klases. Skolēnu sniegums bija pārliecinošs, un visi priekšnesumi piesaistīja skatītāju uzmanību, jo piedāvāja gana atšķirīgus stāstus. Daudz interesantu muzikālu elementu bija 7.B klases uzvedumā, kas parādīja stāstu par skolēniem, kuri strīdos saprot vienotas rīcības nozīmi mērķa sasniegšanai. Vizuāli izteiksmīgs bija 7.D klases uzvedums, kura pamatā bija pašu skolēnu sacerēta pasaku luga un kas atklāja bezatbildības radīto postu kādā karaļvalstī. Notikumus kinofilmas “Gods” uzņemšanas laukumā attēloja 7.A klases skolēni, bet 7.C klase atveidoja tūristu iepazīšanos ar Lepnuma ieleju.
Pasākumu “Ceļojums skolas vērtību pasaulē” elegantu lidmašīnas stjuaršu tēlos pārliecinoši vadīja vidusskolnieces Gerda Ketlīna Balode, Hanna Džeriņa, Patrīcija Anna Brūna, Terēze Estere Bokuma un Tīna Kristiāna Švarca, kurām šis darbs bija uzdevums izvēles kursā “Publiskā uzstāšanās”.
Skatītāji bija atsaucīgi un apbalvoja visu priekšnesumu dalībniekus ar skaļiem aplausiem, un pasākuma noslēgumā uzmanīgi ieklausījās arī klātesošo vecāku pārdomās par redzēto un dzirdēto, bet žūrija – direktors Helvijs Valcis, direktora vietniece Dace Groduma-Vīriņa, vizuālās mākslas skolotāja Kristīne Gundarina un mūzikas skolotāja Ineta Kauliņa – atzinīgi vērtēja katru no uzvedumiem. “Ir patiess prieks vērot, kā septītās klases ir iekļāvušās ģimnāzijas saimē. Skolēni izlozēto skolas vērtību atainoja, parādot savas klases izpratni par to: 7.A klase savā priekšnesumā bija godīga, 7.B klase vienoti izstāstīja stāstu par to, ka lielas lietas iespējamas ciešā kopdarbā, 7.C klase ar lepojās ar lietām un vietām mūsu apkārtnē, bet 7.D klase ar lielu atbildību izrādīja pašu rakstīto pasaku. Novēlu, lai izdodas ikvienam 7. klases skolēnam šīs vērtības iedzīvināt ikdienas dzīvē!” iespaidos par pasākumā gūtajiem iespaidiem dalās direktora vietniece D. Groduma-Vīriņa.
Valters Emīls Triščenko, kurš 7.A klases uzvedumā tēloja jaunu skolnieku, kuram citi jaunieši labvēlīgi palīdz iepazīt skolu un nonākt pie secinājuma “Gods būt ģimnāzistam!”, pēc uzstāšanās vērtē gatavošanās procesu un paveikto: “Izdevās ļoti labi sadarboties grupā, palīdzēt viens otram, ja tas nepieciešams. Grūti bija izdomāt idejas scenārijam, jo šādā veidā to darīju pirmo reizi. Izdevās beigās izveidot scenāriju līdz galam, un diezgan labi. Nedaudz neizdevās pabeigt visu, novērtēt un uzlabot, jo pietrūka kāda viena nedēļa. Ļoti patika veidot kopā ar klasi uzvedumu, jo tas mūs saliedēja vairāk un tā ir jauna pieredze.”
Lepnums par ģimnāzistu sniegumu un pateicība visiem uzveduma tapšanā iesaistītajiem pedagogiem: vizuālās mākslas skolotājai Kristīnei Gundarinai, mūzikas skolotājai Inetai Kauliņai, literatūras un latviešu valodas skolotājām un klašu audzinātājām Zanei Sproģei, Guntai Flaksai, Žanetai Flaksai-Dzeguzei, Signei Bergai, Artai Gribēnai.
- Ielūgums uz pasākumu skatāms ŠEIT