Liepājas skolēni kopā ar lietuviešiem īsteno projektu „Pilsēta bez robežām”

Datums: 2013.gada 18.decembris Autors: Ludmila Seredina

Šā gada 12.decembrī Baltijas Starptautiskās Akadēmijas telpās notika Liepājas skolu audzēkņu un Lietuvas pilsētas Gargždai skolēnu tikšanās projekta „Pasaule bez robežām” ietvaros. Projektā iesaistītas skolas, kurās skolēni krievu valodu apgūst kā svešvalodu.

Liepājas skolēni kopā ar lietuviešiem īsteno projektu „Pilsēta bez robežām”Notika ekskursija pa pilsētu, skolu prezentācija, muzikāla uzstāšanās, viktorīna par Latviju un Lietuvu. Vēlme saprast vienam otru, atrast draugus citā valstī kļuva par vēl vienu stimulu nopietnāk mācīties krievu valodu skolā. 

Mūsu skolu parstāvēja skolēni no 7.-8.klasēm: Jānis Bučis (8.a), Laine Freimane (8.a), Artūrs Atvars (7.b) un skolotājas Galina Šestakova, Ludmila Seredina, Aelita Jankovska. 

Projekta dalībnieku atsauksmes par tikšanos: 
Kristīne: „Es piedalījos ļoti interesantā projektā, kura mērķis bija iepazīties un nodibināt draudzīgas attiecības ar cilvēkiem no citām valstīm.Viss sākās ar to, ka mēs sagaidījām ciemiņus no Lietuvas pilsētas Gargždai. Mēs parādījām ciemiņiem prezentāciju par savu pilsētu, viņi prezentēja mums savu pilsētu. Pats interesantākais bija tas, ka mums pašiem vajadzēja iestudēt savu nelielu teātra ainiņu, kurā katrs sevi parādīja, kā mācēja. Mēs visi sadraudzējāmies, daži pat apmainījās ar e-pastiem, lai turpinātu sazināties.”


Dāvids: „Bija interesanti sarunāties ar skolēniem no Lietuvas un skaidrot kaut ko viņiem. Bija jautri! Man liekas, ka nav svarīgi, kādā valodā runājam, mēs vienalga mācējām atrast kopēju valodu!”


Linda: „Man ļoti patika strādāt kopā ar lietuviešiem! Pat nezināju, ka lietuvieši ir tik draudzīgi! Man bija ļoti interesanti. Man ļoti patika skolēni, viņi pret mums bija atklāti. Ļoti smieklīgi bija tad, kad vajadzēja iet uz skatuvi un piedalīties nelielās ainiņās!” 

Krievu valodas skolotāju vārdā liels paldies visiem projektu dalibniekiem!!!