Liepājas Valsts 1.ģimnāzija uzvar Latvijas jūrniecības konkursā

Datums: 2012.gada 2.maijs

28.aprīlī Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas audzēkņi jau piekto gadu piedalījās Latvijas Jūras administrācijas, Latvijas Jūrniecības savienības un Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā vidusskolēniem “Enkurs” Latvijas Jūras akadēmijā, no kura pirmo reizi atgriezušies ar godpilno pirmo vietu, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Konkurss tiek organizēts ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar jūras virsnieka specialitāti. Konkursa dalībnieku skaits ir ievērojami audzis. Šogad finālā iekļuva pa trīs komandām no četriem Latvijas pusfināliem, kuros pavisam piedalījās 26 skolu komandas. Finālā Latvijas Jūras akadēmijā tikās 12 skolu komandas no dažādiem Latvijas reģioniem.

Jau ceturto reizi Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas komanda ir laureātu vidū, balvā saņemot ceļojumu ar prāmi uz Stokholmu, bet pirmo reizi – godpilno pirmo vietu.

12.maijā Rīgā notiks nu jau starptautiskās sacensības, kurā Liepājas jauniešiem būs jāmērojas spēkiem ar Lietuvas konkursa „Enkurs ” uzvarētājiem, parādot savas zināšanas par dažādiem ar jūrniecību saistītiem jautājumiem. Konkursa norisi varēs vērot Latvijas Televīzijas raidījumā „Latvji, brauciet jūriņā”.
Komandas sastāvs: Jurģis Krugļikovs, Kalvis Kalniņš, Līvis Lāma, Linda Kotova, Kristians Jenčiuss, Aivars Dēvics,

Ritvars Grēbers, Kristaps Ošs-Ervics, Niks Janosns, Valters Krugļikovs.

Resurss: www.liepajniekiem.lv