Par muzejpedagoģijas nodarbību Liepājas muzejā

Datums: 2018.gada 5.decembris Autors: Ineta Drēže

Četras divpadsmitās klases “Skolas somas ” ietvaros apmeklēja Liepājas muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģijas nodarbībās un iepazītos ar  jauno muzeja ekspozīciju “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”, kas stāsta par Latvijas Neatkarības karu un Pagaidu valdības darbību šajā nozīmīgajā vēstures posmā. Šis ir ļoti sarežģīts vēstures posms un grūti izprast sarežģītos vēstures notikumus. Izstādē laika sajūtas radīšanai pirmajā zālē apskatāmi priekšmeti, kuri lietoti Latvijas Neatkarības kara laikā. Skolēni varēja iepazīties ar liepājniekiem un Liepājas aizstāvjiem – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

 

Pēc iepazīšanās ar ekspozīciju skolēni nelielās grupās strādāja ar uzdevumiem, ar kuru palīdzību varēja labāk izprast Latvijas Pagaidu valdības darbību, īpaši situācijā pēc 1919. gada 16. aprīļa puča, kad valdība sabiedroto valstu aizsardzībā patvērās uz tvaikoņa “Saratov”.

 

Skolēni atzinīgi novērtēja, gan ekspozīciju, jo tā dod iespēju izjust laiku, gan iespēju pašiem rast atbildes, izmantojot interaktīvo karti.