Eramsus+ projekta "EUthApp" aktivitātes Itālijā

Datums: 2018.gada 13.februāris Autors: Žanete Markova

Šogad no 28.janvāra līdz 1.februārim Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni un skolotāji devās uz Itāliju pie saviem Erasmus+ sadarbības partneriem.
Lidojām uz Itālijas pilsētu Bergamo pāris stundas. Izlidojot no Latvijas, ārpus loga bija redzami tikai balti mākoņi. Kad tuvojāmies Itālijas lidostai, pa logu bija redzami ļoti augsti, skaisti, ar sniegu apklāti kalni Alpi, tajā brīdī mums kā latviešiem radās prieks sejā, jo bijām jau tuvu! Izkāpām no lidmašīnas, un mūs sagaidīja Itālijas siltā saule. Savācām savus koferus un devāmies uz autobusu, mazliet apjukām, jo nebijām pārliecināti, kurā autobusā jākāpj  Aizbraucām līdz Bergamo stacijai un devāmies uz vilcienu, no vilciena loga varēja redzēt skaistās itāļu mājas ar apburošiem balkoniem. Vilciena stacijā mūs sagaidīja itāļu ğimenes, pie kurām pavadījām turpmākās 5 dienas, visi izskatījās apmierināti un laimīgi. Pirmo vakaru pavadījām ğimenes lokā, iepazīstoties ar ğimeni.
Otrajā dienā devāmies uz itāļu skolu, kura atradās Motičello. Skola bija veidota no betona bluķiem, skolā noskatījāmies teātri itāļu valodā. Pēc teātra devāmies uz pilsētu Monte Brianza, skaista pilsētiņa, kurā atrodas Eiropā lielākais iežogotais parks, kura vidū ir karaļa vasaras rezidence.
Trešajā dienā devāmies uz vēl vienu teātra izrādi. Vakarā kopā ar latviešiem un itāļiem devāmies uz Leko pavadīt vakaru kopā, kur kopā izsmējāmies un labi pavadījām laiku.
Ceturtajā dienā devāmies uz Milānu, sākumā bijām Milānas modernajā centrā, kur bija augstas stiklotas jaunbūves, pēc tam devāmies uz vecpilsētu, kur apskatījāmies plašo pili ar sētu, kā arī grandiozo Milānas katedrāli. Milānas vecpilsētā redzējām lielāko Galerijas centru, kurā atrodas pasaulē vienīgā 7 zvaigžņu viesnīca. Pašā galerijas vidū ir tāda vieta, kur jāuzliek papēdis un 3 reizes jāapgriežas, lai būtu veiksmīgs un lai atgrieztos Itālijā, visi latvieši izmantoja šo iespēju. Milāna ir skaista pilsēta, uz kuru var braukt un braukt, lai atklātu vēl sev nezināmo.
Ceļojuma pēdējā dienā devāmies uz pilsētu Bergamo, kur izbraucām ar funikulieri, ar kuru nokļuvām vecpilsētā, kur bija ļoti daudz skaistu baznīcu un vecu ēku. Pēc vecpilsētas apskates devāmies uz Bergamo staciju, lai dotos uz lidostu, atvadoties daži latvieši un itāļi raudāja, bet vismaz sirsniņās ir miers, ka vasaras sākumā satiksim savus itāļu draugus Latvijā!

 

Attēli

Eramsus+ projekta